Bielsko-Biała Cieszyn Na sygnale Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Policja zmieni numery telefonów. Teraz 47 – jako kierunkowy

W związku z prowadzonymi przez KGP pracami, dotyczącymi modernizacji systemu łączności telefonicznej, zmienia się sposób wybierania numerów telefonów służb podległych MSWiA. Aby dodzwonić się do jednostek policji, zamiast dotychczas używanych numerów kierunkowych, trzeba będzie wybrać prefiks MSWiA – 47 i numer wewnętrzny danej komendy, używany do tej pory jedynie w wewnętrznej sieci resortowej. Zmianie nie ulega numer alarmowy 112.

Prefiks 47 należy traktować jako jednolity numer kierunkowy do sieci resortowej w skali całego kraju, wybierany zamiast dotychczasowego numeru kierunkowego w poszczególnych geograficznych strefach numeracyjnych – w przypadku województwa śląskiego: 32, 33 i 34. Zmianie uległy również same numery do poszczególnych komend przy połączeniach wykonywanych z sieci publicznych, zarówno stacjonarnych i komórkowych. Są one teraz identyczne, jak używane do tej pory jedynie w wewnętrznej sieci resortowej.

Dotąd, aby wykonać połączenie z sieci publicznej do jednostki policji, należało znać tzw. prefiks miejski, czyli ciąg cyfr, który poprzedzał numer wewnętrzny telefonu. Dla KPP w Cieszynie prefiks miejski, to „33 85…”. Aby wykonać połączenie do KPP w Cieszynie należało więc z sieci miejskiej wybrać numer 33 8516200, zaś z wewnętrznej sieci resortowej 85 732 00. Po wprowadzeniu prefiksu 47, numer miejski będzie różnił się od resortowego jedynie tym dwoma początkowymi cyframi i będzie wyglądał tak: 47 85 732 00.

Taki też numer (w zależności od operatorów z prefiksem międzynarodowym – dla Polski +48), będzie widoczny na wyświetlaczach telefonów osób, do których zadzwonią policjanci lub urzędnicy z numerów resortowych. Prosimy o zapamiętanie, że dotychczas nieznany numer strefy numeracyjnej 47, jest obecnie prefiksem, jakim będą posługiwać się wszystkie służby podległe MSWiA, w tym Policja, czy np. Straż Pożarna i nie należy obawiać się ich odbierać.

Nowe numery do poszczególnych jednostek śląskiego garnizonu policji znajdują się na stronach internetowych komend miejskich i powiatowych, a także na stronach BIP tych jednostek w zakładkach o danych teleadresowych. Dotąd używane numery od początku czerwca zostaną zdezaktywowane.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ze_wsi
ze_wsi
3 miesięcy temu

kierunkowy na Berdyczów