Sport Cieszyn

Policjanci cieszyńskiego garnizonu w formie. Wywalczyli srebro pod siatką

Fot. KPP w Cieszynie

Drużyna siatkarzy z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie zajęła drugie miejsce w wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Piłce Siatkowej, które odbyły się w Będzinie. Lepsi okazali się tylko policjanci z Oddziałów Prewencji Policji w Katowicach.

W tym roku mundurowi z Cieszyna dominują w środowisku policyjnym, zarówno w sporcie, jak i konkursach związanych ze swoim fachem. Ostatnio przekazywaliśmy informacje dotyczące mistrzowskiej drużyny w koszykówce oraz o zwycięzcach w konkursie „Policjant Służby Kryminalnej garnizonu śląskiego roku 2023″, teraz swoje pięć minut mają siatkarze. W turnieju w Będzinie udział wzięło 15 drużyn. W atmosferze sportowej rywalizacji zespoły rozgrywały mecze do dwóch wygranych setów. W meczach grupowych policjanci z Cieszyna pokonali SPP Częstochowa 2:0, KMP Bielsko-Biała 2:0 i zremisowali z OPP Katowice 1:1, a grupę wygrali tzw. małymi punktami.

W ćwierćfinale cieszyńscy mundurowi okazali się lepsi od KPP Będzin, w półfinale z kolei wygrali z KMP Jastrzębie 2:1. Niestety, po wyczerpującym turnieju, w finale przegrali z policjantami reprezentującymi OPP Katowice.

Srebrną drużynę mistrzostw stworzyli: st. post. Maciej Byrtek , mł. asp. Łukasz Gruszczyk, mł. asp. Szymon Borys, sierż. szt. Marcin Gerat, sierż. szt. Tomasz Kłapsia, sierż. szt. Kamil Kolankowski, mł. asp. Paweł Kłapsia.

google_news