Cieszyn Na sygnale

Policjanci i strażnicy ramię w ramię

Fot. KPP w Cieszynie

Na terenie powiatu cieszyńskiego można spotkać połączone patrole policjantów z funkcjonariuszami straży miejskiej. Pojawiły się one w Cieszynie, Skoczowie, Ustroniu i Wiśle.

Podczas wspólnych służb sprawdzane są miejsca wyłączone z użytkowania oraz te, w których może dochodzić do gromadzenia się ludzi. Funkcjonariusze sprawdzają, czy mieszkańcy regionu przestrzegają nowych zaostrzonych przepisów, zwracają uwagę na osoby niepełnoletnie, które nie mogą przemieszczać się bez pełnoletniego opiekuna.

– Celem działań jest realizacja nakazów i zakazów wynikających z obowiązującego prawa w zakresie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wspólne patrole kontrolują szczególnie parki, place zabaw, parki osiedlowe, bo zgodnie z przepisami są to miejsca wyłączone z obecności ludzi. Nadal też podczas przejazdu ulicami funkcjonariusze emitują przez głośniki komunikat – apel skierowany do mieszkańców o pozostanie w domach i niegromadzenie się, czyli unikanie tych czynników, które zdecydowanie zwiększają ryzyko zakażenia i rozprzestrzeniania się wirusa – wyjaśnia Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Przypominamy, że od 1 kwietnia ograniczono liczbę osób w sklepach, a także wydano zakaz wyjścia z domu nieletnim bez opieki. Od 2 kwietnia w godz. 10.00-12.00 sklepy obsługują tylko osoby powyżej 65. roku życia. Zamknięto parki i lasy. Zawieszono także korzystanie z rowerów miejskich. Za złamanie zasad grozi grzywna w wysokości od 5 tys. do 30 tysięcy złotych.

Fot. KPP w Cieszynie

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
M. Luter
M. Luter
1 miesiąc temu

List urzędowy powinno się przeczytać trzy razy. Fursten brieff sol man drey mal lesen.

Jan
Jan
1 miesiąc temu

Nie przyjmujcie mandatów. Z szacunkiem, ale nie.

inżynier
inżynier
1 miesiąc temu

Zaraz się skończą pieniążki na wypłatki dla U8ECJI – społeczeństwo odpowiednio się wam “odwdzięczy” za STAN WOJENNY!

Maciej
Maciej
1 miesiąc temu
Reply to  inżynier

A co to jest U8ECJA???? Bo ja myślę że to jest taki zakompleksiony człek które się uważa za inżyniera 😁😁😁