Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec

Policjanci wracają do zdrowia

Fot. Wojciech Ciomborowski

Zakończył się policyjny protest. W jego szczytowym okresie na zwolnieniach lekarskich było 35 procent policjantów z bielskiego garnizonu i aż 51 procent z żywieckiego.

Tuż przed Świętem Niepodległości policjanci zaczęli masowo brać zwolnienia lekarskie. Rzecznicy komend z Bielska-Białej i Żywca podkreślali, że udało się zachować ciągłość służby. Nie było o to łatwo szczególnie na terenie powiatu żywieckiego, gdzie co drugi policjant siedział w domu na chorobowym. – Było mniej patroli i czas reakcji nie był tak szybki, jak zwykle, a na mniej pilne wezwania trzeba było dłużej poczekać – mówi Mirosława Piątek, rzecznik żywieckiej policji.

Ci policjanci, którzy nie strajkowali, mieli dużo więcej pracy. Na patrole jeździli nawet szefowie poszczególnych komórek i komendanci komisariatów.

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ali
ali
2 lat temu

a kiedy ktoś zainteresuje się lekarzami oszustami , którzy wystawiali lewe zwolnienia ,potwierdzając nieprawdę o żekomej chorobie ?chyba ,że naprawdę tacy chorowici to powinni się rozglądać za innym zajęciem

Franuś
Franuś
2 lat temu
Reply to  ali

Jeśli to było oszustwo (nie ma pewności) to w słusznej sprawie. Przyjdzie strajkować kiedyś służbie zdrowia i wtedy pomogą im policjanci. Należy się cieszyć, że dzięki masowej i fachowej interwencji lekarzy, policjanci wracają do zdrowia. Gorzej by było gdyby nadal chorowali w tak dużej liczbie. A żeby szybko się wyleczyć w przyszłości to trzeba mieć pieniądze – wiadomo. Właśnie policjanci będą mieli te pieniądze na lekarza i już nie będą tak masowo chorować.

Emil
Emil
2 lat temu

Po co wracają ? Ci co pracowali się nadają powinni dostać awanse a ci cherlawi co biorą L4 wtedy jak jest najwięcej pracy – do pola…

eryk
eryk
2 lat temu

policja wraca, a yanosik ostrzega dalej…

Jerzy W
Jerzy W
2 lat temu

Jak można taki brzydki wyraz wstawić brać? Zapewne nawet mogą być chorzy moja diagnoza ( Neurosis ) z powodu coraz większej patologii społecznej Według mnie coraz więcej osób nadaje się do gruntownego leczenia psychiatrycznego dziennego lub oddziału szpitalnego bez klamek . Kierować przypadki pilne do Oświęcimia gdzie nawet nasza ukochana siostra wicepremier Beata Szydło była w wiadomym mi celu . Zamiast niepotrzebnie plotkować interesować się bieżącymi sprawami dotyczącymi między innymi służby zdrowia .

Maćko
Maćko
2 lat temu
Reply to  Jerzy W

Tobie by się przydało zamknąć w psychiatrycznym szpitalu!!!!

Franuś
Franuś
2 lat temu

A lekarzom dziękujemy za zrozumienie i współpracę

Franuś
Franuś
2 lat temu

Czyli brakuje w wypowiedzi pani rzecznik żywieckiej policji: “przepraszamy obywateli za utrudnienia”.

Franuś
Franuś
2 lat temu

Ci policjanci, którzy nie strajkowali myślę że nie mieli pretensji do strajkujących. Dali radę choć nie było łatwo i to najważniejsze. Szkoda, że nie pytali się społeczeństwa czy dawało sobie radę boć to przecież służba obywatelom.