Cieszyn Kultura i rozrywka

Policjanci wsparli charytatywną akcję

Policjanci ze strumieńskiego komisariatu, ale także i mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego wsparli organizację charytatywnej imprezy w Pyskowicach, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie 16-letniej Wiktorii. Nastolatka cierpi na rzadką chorobę Moya Moya. Konieczne jest przeprowadzenie kolejnej operacji za granicą.

Sukces – tak o akcji pomocy chorej Wiktorii, córce dzielnicowego Grzegorza Kacana z Komisariatu Policji w Pyskowicach, mówią policjanci. Udało się zebrać 5 tys. zł. Potrzeba jest jednak znacznie większa. Szansą dla nastolatki jest operacja w berlińskim szpitalu. Jej koszt to 40 tys. euro.

– Dwóch policjantów prewencji zorganizowało dobrowolną zbiórkę pieniężną w Komisariacie Policji w Strumieniu. Zebrali 600 złotych. Następnie ci sami policjanci zaangażowali kolegów z innych jednostek. Dyżurny wiślańskiego komisariatu asp.szt. Janusz Podżorski pozyskał od skoczków ozdobną nartę z autografami Stocha, Krafta i Wellingera (stali na podium Pucharu Świata 14.01.2017 r. w Wiśle). Naczelnik cieszyńskiej drogówki kom. Jarosław Puchałka skontaktował się z Kajetanem Kajetanowiczem, który włączył się do akcji zbierania pieniędzy dla chorej dziewczyny. Kajto przekazał ze swojej kolekcji jeden ze zdobytych pucharów dla najlepszej załogi – informuje Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

4 lutego odbyła się aukcja charytatywna dla Wiktorii w Pyskowicach powiązana z turniejem piłki nożnej. Do Pyskowic wybrali się policjanci ze strumieńskiego komisariatu. Mundurowi przekazali pieniądze ze zbiórki oraz przedmioty na aukcję charytatywną. Puchar Kajetana został wylicytowany za kwotę 2000 złotych. Jednak zwycięzca aukcji przekazał go do ponownej licytacji. Za drugim razem wylicytował go dyżurny strumieńskiego komisariatu. Aspirant sztabowy Grzegorz Wiercigroch kupił go za1500 złotych. Narta z autografami również została wylicytowana przez jednego z przedsiębiorców z gminy Strumień za kwotę 400 złotych.

Kronika2110_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments