Na sygnale Sucha Beskidzka

Policjanci z Jordanowa z zakazem dla domowego awanturnika

Zdjęcie poglądowe. Fot. KPP Sucha Beskidzka

Policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie wydali dla 25-letniego mieszkańca nakaz opuszczenia domu, w którym mieszkał z żoną i dwójką małoletnich dzieci. Powodem było stosowanie przemocy.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej mundurowi z Jordanowa otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej. Na miejscu zatrzymali pijanego 25-letniego mężczyznę, który wszczął awanturę niszcząc przy tym przedmioty użytku domowego, a także wyzywał i groził swojej żonie.

Całą sytuację niestety musiały oglądać ich dzieci w wieku 1 i 3 lata. Aby zapewnić bezpieczeństwo domownikom, policjanci zatrzymali mężczyznę, który następnie trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w suskiej komendzie. Następnego dnia, po rozpoznaniu sytuacji, policjanci wydali zatrzymanemu mężczyźnie nakaz natychmiastowego opuszczenia domu oraz zakaz zbliżania się do niego i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni. 25-latek został poinformowany o miejscach, w których może uzyskać tymczasowe schronienie. W obecności mundurowych mógł zabrać z mieszkania jedynie przedmioty osobistego użytku, a także rzeczy niezbędne do wykonywania pracy – informuje suska policja.

Mundurowi podkreślają, że zgodnie z ustawą antyprzemocową, która obowiązuje od 30 listopada 2020 roku, sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, po wydaniu nakazu przez policjantów, musi bezzwłocznie opuścić mieszkanie oraz otrzymuje zakaz zbliżania się do niego przez 14 dni. Na wniosek osoby dotkniętej przemocą sąd może przedłużyć ten okres.

Tecza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments