Na sygnale Oświęcim

Policjant na urlopie ujął pijanego kierowcę. Wcześniej mężczyzna potrącił pieszą

Fot. Policja

Oficer Dyżurny z Komisariatu Policji w Brzeszczach asp. szt. Dariusz Lelito, przebywając na urlopie, zatrzymał pijanego sprawcę potrącenia pieszej. Drogowy przestępca miał w organizmie 2,7 promila alkoholu, był agresywny wobec pokrzywdzonej i zamierzał odjechać z miejsca kolizji.

Do zdarzenia doszło w środę tuż po godz. 16.00 w Zatorze na ulicy Wojska Polskiego. Kierowca hyundaia podczas cofania potrącił 62-letnią mieszkankę Zatoru, która szła uliczką obok parkingu osiedlowego. W wyniku potrącenia kobieta upadła na jezdnię. Nie doznając obrażeń wstała i podeszła do kierowcy. Mężczyzna wysiadł z pojazdu i zaczął krzyczeć na kobietę.

W tym czasie na pobliski parking wjechał policjant. Słysząc jak mężczyzna wyzywa kobietę natychmiast skierował się w tamtą stronę. Na jego widok kierowca hyundaia pospiesznie wsiadł do samochodu i próbował odjechać. Wtedy policjant swoim samochodem zablokował wyjazd z parkingu, następnie podbiegł do niego. Wyczuwając, woń alkoholu natychmiast wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Następnie poinformował dyżurnego oświęcimskiej komendy Policji o zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy.

Mężczyznę przejęli policjanci z oświęcimskiej drogówki. Badanie stanu trzeźwości 30-latka wykazało 2,7 promila alkoholu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
4 miesięcy temu

I bardzo dobrze.Stop pijanym bandytom na drogach