Wydarzenia Cieszyn

Nowe fury dla DPSów w Pogórzu i Kończycach Małych. Auta są przystosowane dla osób niepełnosprawnych

Fot. Starostwo Powiatowe w Cieszynie

Mieszkanki Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Pogórzu oraz filii „Bursztyn” w Kończycach Małych już od stycznia mogą korzystać z dwóch nowych pojazdów przystosowanych do przewozu osób z niepełnosprawnościami.

Na zakup samochodów udało się pozyskać dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości aż 265 514,90 zł. Ponad 120 tyś zł dołożono z budżetu powiatu cieszyńskiego. I tak nowe auta stanowią uzupełnienie posiadanych przez dom środków transportu, zapewnią również bezpieczny i komfortowy transport mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej. Auta są w pełni przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Uroczystego przekazania pojazdów, na ręce Dyrektora PDPS w Pogórzu Krzysztofa Krzyżanowskiego, dokonała wicestarosta powiatu Cieszyńskiego Janina Żagan wraz z dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie Agnieszką Baszczyńską. – Aby nowe samochody służyły jak najdłużej i zapewniały spełnienie wszystkich oczekiwań mieszkańców i pracowników Domu – życzyła Janina Żagan.

Fot. Starostwo Powiatowe w Cieszynie

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pan z polskiego
Pan z polskiego
3 miesięcy temu

Fury? panienka dziennikarka ze wsi.? To są pojazdy do transportu osób niepełnosprawnych a nie fury, w gimnazjum nie mówili

nie tak ostro
nie tak ostro
3 miesięcy temu

trochę wyrośnięta ta panienka, zdjęcie z młodości – owszem, nawet na wsi spotkać furę już ciężko, konie wyzdychały.

Logik.
Logik.
3 miesięcy temu

Samochód to też nie jest.