Wydarzenia Cieszyn

To będzie wyjątkowy koncert charytatywny. Artyści zagrają dla Szymona Penkali!

To będzie wyjątkowy koncert charytatywny. Już 21 stycznia w Zameczku w Kończycach Małych w sali widowiskowej młodzi artyści dadzą czadu dla Szymona Penkali, mieszkańca Zebrzydowic, który cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne’a.

Tego wieczoru będzie okazja cieszyć się niezapomnianym śpiewem utalentowanej Emilii Rabczak, występami dzieci z małokończyckiej szkoły oraz koncertem zespołu Glayzy z Zaolzia, który specjalnie zagra wyjątkowy repertuar. To niepowtarzalna okazja, aby wspólnie poczuć atmosferę nowego roku w wyjątkowej atmosferze pełnej dobroczynności i radości. Podczas koncertu odbędzie się również licytacja, a całą zbiórkę poprowadzą Emilia Rabczak oraz Dorota Kłopeć.

Będzie to też wyjątkowa okazja, aby wesprzeć Szymona i jego rodzinę w zakupie specjalistycznego samochodu do transportu osób niepełnosprawnych. – Serdecznie zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które ma na celu nie tylko pomoc Szymonowi, ale także dostarczyć niezapomnianych przeżyć i radości – podkreśla Izabela Brachaczek, sołtys Kończyc Małych.

Warto dodać, że Szymon Penkala cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne’a, czyli nieuleczalną chorobę, która powoduje zanik mięśni. Nie ma na nią żadnego lekarstwa,. –  Był płacz, rozpacz i bezsilność, bo moje dziecko nagle nie mogło chodzić… Potem miało być tylko gorzej – mówi wprost jego mama, Jolanta Penkala i dodaję. – Marzę tylko o tym, by mojemu dziecku żyło się jak najlepiej, by nie spotykały go nieszczęścia, by nie musiał cierpieć. Niestety, kiedy pojawiła się choroba, nie byłam w stanie nic zrobić… Nie można wyleczyć Szymka, ale możemy zrobić wszystko, by teraz, kiedy może wyjść z domu, mógł też bez problemu funkcjonować. Bardzo proszę o pomoc.

Szymon mimo choroby odnajduje szczęście, siłę i energię do życia. Kocha muzykę, szczególnie Lady Pank. Ci, którzy nie mogą przyjść na koncert mogą Szymona i jego bliskich wesprzeć w celu jakim jest zakup specjalistycznego auta poprzez stronę www.siepomaga.pl. Wystarczy kliknąć tutaj.  Można także wysłać SMS na numer 75365 o treści  0075028. Jego koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT) wesprze Szymona Penkalę.

google_news