Wydarzenia Bielsko-Biała

Dzieci i dorośli namalowali obrazy. Dochód przeznaczony zostanie na WOŚP

Przedszkolaki z gminy Jasienica wraz z lokalnymi artystkami namalowały kilka obrazów, które można licytować w ramach zbliżającego się finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dochód przeznaczony zostanie na leczenie schorzeń po pandemii.

To już trzecia edycja akcji pt. Malujemy Sercem w gminie Jasienica. Lokalni artyści ponownie namalowali obrazy wraz z dziećmi na rzecz 32. Finału WOŚP. Dzieci z Przedszkola Niebieski Balonik w Mazańcowicach już po raz trzeci wsparły w ten sposób inicjatywę. Tym razem obrazów powstało sześć, dla porównania, w ubiegłym roku cztery obrazy wylicytowano łącznie za 3 tys. zł. Honorowy patronat nad akcją objął wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna, a cały dochód przeznaczony zostanie na Orkiestrę.

Obrazy są licytowane na Allegro, w piątek w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Mazańcowicach odbyła się ich oficjalna prezentacja. Można je też zobaczyć na Facebooku – na stronach “Jasienica po godzinach” oraz “Sztab WOŚP Mazańcowice gmina Jasienica”, tam znajduje się link do aukcji.

W akcji „Malujemy sercem” bierze udział kilkanaście miast i miasteczek z całej Polski. 32. finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia. W tym roku zbiórka będzie na rzecz zakupu sprzętu do diagnozowania i rehabilitacji chorób płuc na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

google_news