Bielsko-Biała Cieszyn Na sygnale Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Policyjny “Bezpieczny weekend”

W ostatni weekend sierpnia nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego, czuwa większa niż zazwyczaj liczba policjantów. Wzmożone działania związane są z zapewnieniem bezpieczeństwa, porządku i płynności w ruchu drogowym podczas powrotów z wakacji. To wszystko dzieje się w ramach ogólnopolskich działań “Bezpieczny weekend”.

– Należy spodziewać się zdecydowanie większego niż zwykle natężenia ruchu. Na drogach będzie większe nasilenie zbiorowych przewozów dzieci i młodzieży autokarami oraz wzmożone natężenie ruchu na drogach wyjazdowych i dojazdowych w miejscowościach wypoczynkowych oraz dużych miastach. W całej Polsce nad bezpieczeństwem na drogach czuwać będą policjanci ruchu drogowego. Podczas tego weekendu należy spodziewać się częstszych kontroli drogowych – informuje policyjne służby prasowe.

Akcja trwa także w naszym regionie. Prowadzone są m.in. działania pod kryptonimem “Prędkość”. Pomiary odbywają się za pomocą ręcznych radarów oraz przy użyciu radiowozów nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory. Piraci powinni mieć na baczności. Kontrolowana jest też trzeźwość uczestników ruchu oraz prawidłowość przewożenia dzieci w pojazdach. Działania potrwają do późnych godzin nocnych w niedzielę.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments