Wydarzenia Wadowice

Politycy w Wadowicach

Od lewej: Ryszard Śmiałek, Daria Gosek-Popiołek, Włodzimierz Czarzasty, Czesław Rajda. Fot. Bogdan Szpila.

Zbliżają się wybory parlamentarne, toteż coraz więcej polityków wyrusza w tournée po Polsce. Dzisiaj, 7 listopada w powiecie wadowickim gościł wicemarszałek Sejmu i lider Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty.

Włodzimierzowi Czarzastemu towarzyszyli posłanka Daria Gosek-Popiołek z Partii Razem, Ryszard Śmiałek – przewodniczący Małopolskiej Nowej Lewicy oraz były radny powiatowy Czesław Rajda. W Wadowicach goście spotkali się z dziennikarzami w siedzibie Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej. Następnie zwiedzili Muzeum Miejskie, po czym udali się do Andrychowa, gdzie rozmawiali z władzami miasta, lokalnymi przedsiębiorcami oraz z mieszkańcami.

W Wadowicach wicemarszałek podkreślał, że nazwa Nowa Lewica zobowiązuje, toteż zadaniem partii jest dbanie o najsłabszych obywateli. Dziennikarze usłyszeli między innymi, że Lewica nie godzi się na prywatyzację szpitali, a budownictwo mieszkaniowe jest priorytetem partii.

W andrychowskim magistracie rozmawiano między innymi o piętrzących się problemach w prowadzeniu małych firm, w tym częstych zmianach przepisów podatkowych i lawinowo rosnących kosztach produkcji. Po południu politycy spotkali się z mieszkańcami Andrychowa w jednej z lokalnych restauracji.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments