Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Pomaluj dach i oszczędzaj na codziennych kosztach!

Dach to najważniejszy element każdego domu, a w takim stwierdzeniu nie ma ani grama przesady. Odpowiada nie tylko za estetykę całego budynku, ale w dużej mierze również za jego bezpieczeństwo. To w końcu dach zabezpiecza przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak: opady atmosferyczne (deszcz, śnieg, grad), promieniowanie UV, wiatr czy nawet zanieczyszczenia (pył, kurz).

Dlatego warto zadbać o to, aby był w jak najlepszym stanie. Zwłaszcza że dobry dach to nie tylko zabezpieczenie, ale również realne oszczędności.

Jakie? Czytaj dalej!

Dach a oszczędzanie energii cieplnej

Czy wiesz, jak często zdarza się, że spora część energii cieplnej ucieka przez dach? Niestety zbyt często. I chociaż najlepszym zabezpieczeniem jest odpowiednia termoizolacja, to renowacja dachu również może zapobiec temu problemowi. Zwłaszcza gdy poszycie ma już swoje lata.

Z biegiem czasu dach traci swoje właściwości, ponieważ jest nieustannie narażony na działanie różnych czynników atmosferycznych. Porosty, korozja, zabrudzenia, pęknięcia – to wszystko wpływa nie tylko na warstwę wizualną, ale przede wszystkim na jakość ochrony. Dlatego warto zadbać o tę kwestię, szczególnie że w przypadku zauważenia wyżej wymienionych problemów, nie musisz wymieniać całego dachu, bo w większości przypadków wystarczy jego renowacja, a nawet odmalowanie.

Co więcej, dobra ekipa od malowania dachu oceni jego stan i w razie potrzeby wykona drobne prace naprawcze (np. wymiana pękniętej dachówki), co pozwoli utrzymać poszycie w dobrym stanie jeszcze dłużej.

Malowanie dachu zamiast wymiany poszycia

Często się zdarza, że naturalne oznaki starzenia dachu (zabrudzenia, korozja, drobne ubytki) sprawiają, iż niewprawne oko ocenia stan poszycia na gorszy niż jest w rzeczywistości. I chociaż takie problemy należy niezwłocznie usunąć, aby utrzymać odpowiedni stan dachu, nie oznacza to konieczności jego wymiany

Wprost przeciwnie – efekt nowego dachu można uzyskać dzięki renowacji i malowaniu. Co więcej, taka konserwacja daje świetne rezultaty, a zastosowanie wysokiej jakości materiałów, pozwoli zabezpieczyć poszycie na długi czas i wykryć niebezpieczne zmiany (np. początki poważnej korozji), co przedłuży żywotność dachu.

Warto pamiętać również o tym, że odświeżony dach zwiększa wartość budynku. Jeśli więc planujesz wynająć lub sprzedać dom, zainwestuj w malowanie dachu – pozwoli Ci to nie tylko usunąć drobne uszkodzenia i zabezpieczyć poszycie na długie lata, ale również wyżej wycenić wartość nieruchomości!

A jeżeli nie masz pewności, czy Twój dach wymaga wymiany, czy jedynie odświeżenia, skontaktuj się ze specjalistami, którzy ocenią jego stan i doradzą Ci najlepsze rozwiązanie.

Pomaluj swój dach z Alpin Szostek

Alpin Szostek to firma, która od ponad 25 lat zajmuje się konserwacją i renowacją dachów. Lata doświadczenia, profesjonalna ekipa i nowoczesny sprzęt składają się na wysokiej jakości obsługę, dzięki której Ty możesz zyskać nowy dach bez wydawania fortuny.

Wszystko, co musisz zrobić, to skontaktować się z nami!

Zadzwoń: +48 787 347 882 lub napisz wiadomość: [email protected], a ustalimy szczegóły i umówimy się na wycenę pracy.

Sezon letnio-jesienny to dobry okres na tego typu renowację, dzięki czemu zdążysz zabezpieczyć dach przed nadchodzącą zimą. Zadzwoń do nas i umów się na wizytę, a już niedługo będziesz się cieszyć odświeżonym dachem!

google_news