Wydarzenia

Pomóżmy Dawidowi!

Dawidek ma poważne problemy zdrowotne. Można mu jednak pomóc!

Dawid urodził się w marcu 2021 roku. Wydawało się, że jest zdrowy. Potem jednak zaczęło się piekło!

Choroba Dawidka

Dawidek urodził się w 39. tygodniu ciąży. Od lekarzy otrzymał 10 punktów w skali Apgar. Wszystko więc wskazywało, że jest zupełnie zdrowy. Potem pojawiły się jednak niepokojące objawy.

To, co nas jako rodziców zaniepokoiło w kolejnych dniach, to fakt, że Dawid w ogóle nie otworzył oczek. Nie wyszło również przesiewowe badanie słuchu w obu uszach. Zaczęliśmy szukać pomocy na własną rękę u różnych specjalistów, nikt jednak nie potrafił nam pomóc – wspominają rodzice dziecka.

 

Ostatecznie w 10. tygodniu życia Dawidek trafił do Centrum Zdrowia Dziecka. Diagnoza? Wrodzone wady mózgu pod postacią polimikrogyrii i pachygyrii. Do tego doszły nieprawidłowości w budowie 1. i 22. chromosomu. Co gorsza, wada genetyczna nie jest przypisana do żadnego zespołu. Ma to ogromne znaczenie. W efekcie lekarze nie są w stanie przewidzieć, jak chłopczyk będzie się rozwijał pod kątem psychoruchowym.

To jednak nadal nie koniec. W 15. miesiącu życia zdiagnozowano u Dawida padaczkę.

Jak pomóc?

Dawidowi można pomóc. Z powodu problemów z napięciem mięśniowym oraz wady OUN jest obecnie rehabilitowany metodą NDT-Bobath. Pozostaje pod stałą opieką neurologopedy.

Do tego przez dłuższy czas otwierał powieki w bardzo małym stopniu, co zawężało jego pole widzenia. W maju przeszedł operację, która niweluje ten problem. Tyle że teraz potrzebuje intensywnej rehabilitacji wzroku.

Dawidek jest też stałym pacjentem Centrum Zdrowia Dziecka. Jest niemal częstym gościem u specjalistów: neurologa, audiologa, genetyka, chirurga plastycznego i okulisty.

To wszystko kosztuje. Dlatego rodzinie i chłopczykowi chce pomóc Fundacja „Serca dla Maluszka”.

Dawidkowi może pomóc dosłownie każda złotówka. Dlatego staramy się zebrać, jak najwięcej pieniędzy na jego rehabilitację – mówi nam Ewelina Kliś ze wspomnianej fundacji.

-Każdy Państwa gest ma dla nas ogromne znaczenie, pomoże nam zapewnić Dawidkowi jak najlepszą, wielokierunkową opiekę i rehabilitację – dodają rodzice chłopca.

Dla przelewów krajowych:

Fundacja “Serca dla Maluszka”

ul. Kowalska 89 m.1

43-300 Bielsko-Biała

Bank Millennium S.A.

85 1160 2202 0000 0001 9214 1142

Tytułem: 2704 Dawid Dyoniziak

google_news