Wydarzenia Cieszyn

Ponad 3 mln zł na kanalizację i wodociągi w Gminie Goleszów

O tym, że Gmina Goleszów znalazła się w czołówce najlepiej ocenianych projektów w zakresie gospodarki wodno-ściekowej, poinformowała wójt Gminy Goleszów, Sylwia Cieślar. Zrobiła to kilka dni temu, za pośrednictwem swojej oficjalnej strony na portalu społecznościowym Facebook.

Wniosek na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Dzięgielowie oraz sieci wodociągowej w Goleszowie uplasował się na trzecim miejscu listy rankingowej, sporządzonej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dzięki środkom zewnętrznym w Dzięgielowie powstanie prawie 3 km sieci kanalizacji sanitarnej. Podłączona zostanie do już istniejącego systemu zbiorowego odprowadzania ścieków przebiegającego przez Puńców.

W związku z wymaganiami technicznymi, nową inwestycją zostanie objęta część ulic graniczących z drogą prowadzącą do Cieszyna – kilkadziesiąt gospodarstw domowych. Dodatkowo, w ramach pozyskanej dotacji wykonana zostanie również sieć wodociągowa do zabudowań zlokalizowanych przy akwenie TON w Goleszowie. Wiadomo już, że prace projektowe, które dotyczą obu rzeczonych inwestycji, rozpoczną się w przyszłym roku.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tak trzymać
tak trzymać
1 rok temu

Gratulacje