Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Ponad 3800 milionerów w województwie śląskim. Ile w naszym regionie?

Powiększa się liczba milionerów w województwie śląskim. Mieszka ich tu już ponad 3800. W naszym regionie także ich przybyło!

Najwięcej milionerów rozliczyło się w częstochowskich i bielskich urzędach skarbowych.

Po raz kolejny wzrosła liczba milionerów w województwie śląskim. W zeznaniach podatkowych za 2020 r. dochód przekraczający 1 mln zł wykazało ponad 3800 mieszkańców naszego województwa. To o 380 osób więcej niż w rozliczeniach podatkowych za 2019 r. oraz ponad 650 więcej niż w PIT za 2018 r.

Najwięcej milionerów mieszka w okolicach Częstochowy, Bielska-Białej oraz Katowic. Najszybciej bogacą się mieszkańcy Kłobucka, Dąbrowy Górniczej, Żor oraz Gliwic. W tych miastach i powiatach najbardziej wzrosła liczba milionerów. W Dąbrowie Górniczej i Kłobucku milionerów w 2020 r. było o ¼ więcej niż rok wcześniej.

Śląscy milionerzy to w zdecydowanej większości przedsiębiorcy. Są to osoby prowadzące działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym (blisko 90% milionerów). Drugie miejsce zajmują osoby osiągające przychód ze stosunku pracy oraz działalności wykonywanej osobiście (4%). W grupie osób zarabiających powyżej miliona złotych znaleźli się również podatnicy uzyskujący dochody z obrotu papierami wartościowymi (ponad 3,5%).

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pszczynianka
pszczynianka
1 rok temu

w waszym regionie? waszego regionu nie ma od 30 lat

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

A to pewnie temu tak pusto w tym Bielsku i wszystko do wynajęcia…. Jak tak to spoko. Naprawdę

współczesna pańszcyzna ?
współczesna pańszcyzna ?
1 rok temu

Większość dorobiła się na wyzysku innych ludzi pracujących za grosze.