Bielsko-Biała E-edukacja

Bielsko-Biała: Aqua uczniom i studentom

Wodociągowa spółka Aqua ogłosiła nabór wniosków o przyznanie stypendiów uczniom i studentom w ramach programu Rodzina Plus.  Projekt taki od kilku lat realizuje bielski Ratusz. Z jego dobrodziejstwa mogą skorzystać młodzi ludzie z rodzin wielodzietnych oraz zastępczych.

W jego ramach Aqua co roku przyznaje pomoc finansową 20 uczniom (10 ze szkół podstawowych i 10 ze szkół ponadpodstawowych do 18 roku życia) oraz 10 studentom (do 25 roku życia). Wnioski online o przyznanie stypendium oraz szczegółowy regulamin dostępne są tutaj. Dokumenty należy wypełnić elektronicznie i przesłać – w przypadku uczniów do 7 września a studentów do 7 października.

Kryteria decydujące o przyznaniu pomocy finansowej:
dla uczniów:
–  średnia arytmetyczna z ocen  co najmniej 4,75 za rok szkolny 2020/2021, obliczana na podstawie świadectwa szkolnego (skan świadectwa szkolnego należy dołączyć do wniosku, oryginał świadectwa do wglądu) . – W przypadku takich samych wyników średnich z ocen uzyskanych przez większą liczbę uczniów, dodatkowym kryterium decydującym o przyznaniu pomocy finansowej będzie wysokość deklarowanego miesięcznego dochodu brutto określonego na jednego członka rodziny za 2020 rok – informuje Aqua.

dla studentów:
–  średnia ważona z ocen co najmniej 4,0 za rok akademicki 2020/2021, potwierdzona przez uczelnię (skan zaświadczenia z uczelni należy dołączyć do wniosku, oryginał zaświadczenia do wglądu),
– w przypadku takich samych wyników średnich z ocen uzyskanych przez większą liczbę studentów również decydować będzie kryterium dochodowe.

KB_szczepionki
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
karol
karol
27 dni temu

A ile stypendiów można sfinansować za koszt budowy nowego basenu na Os. Polskich Skrzydeł? Liczymy! 61mln / 1000zł (liczmy tyle stypendium) = 61000 / 12 mies = 5 083 uczniów. Za budowę nowego basenu ponad 5 tys. uczniów z Bielska-Białej mogłoby mieć stypendia i realną pomoc!