Bielsko-Biała Sport

Ponad setka zawodników przy szachownicach. Musieli zwiększać limit

9 grudnia w hali Widowiskowo-Sportowej im. Zbigniewa Pietrzykowskiego odbędą się I Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w szachach szybkich. Zainteresowanie turniejem przerosło oczekiwania organizatorów.

– Pierwotny limit, który wynosił 100 zawodników, został osiągnięty dokładnie ósmego dnia od rozpoczęcia zapisów. W związku podjęliśmy decyzję o jego zwiększeniu do 109 miejsc, ale także te dodatkowe szybko się wypełniły. Aktualnie przyjmowane są zgłoszenia na listę rezerwową – mówi Paweł Jałowiczor, organizator zawodów.

– Spodziewaliśmy się dużego zainteresowania, ale i tak zaskoczyło nas tempo napływania zgłoszeń. Kto wie, może w przyszłych edycjach uda się jeszcze bardziej zwiększyć limit – dodaje.

Turniej pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego ma charakter otwarty. Wśród zapisanych są zawodnicy z całego regionu, a nawet z Krakowa!

Turniej rozpocznie się o 9.30 i rozegrany zostanie na dystansie siedmiu rund tempem 15 minut + 5 sekund na każde posunięcie. Nagrody zostaną przyznane w klasyfikacji generalnej oraz w osobnej klasyfikacji zawodników z Bielska-Białej. – Ponadto planujemy nagrodzić zawodników w kilku klasyfikacjach dodatkowych oraz przyznać nagrody specjalne dla najmłodszego i najstarszego uczestnika – kończy organizator.

google_news