Wydarzenia Cieszyn

Poniedziałkowy wieczór z “Kwartetem” w cieszyńskim teatrze | ZDJĘCIA

fot. Małgorzata Krawczyk

W poniedziałek, 11 marca 2024 roku w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbył się spektakl “Kwartet”, który bawi widzów od 50 lat.

“Kwartet” to kultowa historia autorstwa Bogusława Schaeffera, reżyserii Mikołaja Grabowskiego, w wyśmienitej obsadzie  czterech artystów poszukujących sensu życia, teatru i sztuki jako takiej, którzy w sposób inteligentny i dowcipny  próbują znaleźć uniwersalny i niepodważalny ideał sztuki.

W czasie spektaklu aktorzy prowadzili z publicznością grę, pełną żartów, przekomarzania i prowokacji, odważnie włączając ich do występu, tworząc fascynującą improwizację do ledwie zarysowanych sytuacji. Dzięki udziałowi widzów, spektakl był wyjątkowy,  zupełnie inny od pozostałych.

W oryginalnym i dowcipnym widowisku na deskach cieszyńskiego teatru wystąpili znakomici aktorzy: Andrzej Grabowski, Jan Frycz, Jan Peszek, Mikołaj Grabowski. Zamiennie występuje również Bogdan Słomiński i Tomasz Karolak.

fot. Małgorzata Krawczyk

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
2 miesięcy temu

Do łopat pseudoartyści!

krótko
krótko
2 miesięcy temu
Reply to  Janek

naprawdę?

brawo za inne
brawo za inne
2 miesięcy temu

Dobrze, że są jeszcze takie spektakle w smutnej rzeczywistości wtłaczania nas w kampanię wyborczą po kampanii. Życie jest jeszcze inne od życia niewielkiej grupki polityków co to nie mogą sobie poradzić sami bo muszą mieć poparcie aby byli wybrani, później radzą sobie już sami i zapominają o poparciu. Plakat koło plakatu na słupach, płotach, specjalnych konstrukcjach – pieniądze wrzucone w błoto, nikt nad tym nie panuje, nie hamuje zapędy.