Cieszyn Kultura i rozrywka

Hażlach: w bibliotece podyskutują o sztucznej inteligencji

Fot. mat. prasowe Biblioteki Publicznej w Hażlachu.

Stowarzyszenie Stela zaprasza na spotkanie poświęcone sztucznej inteligencji. Odbędzie się ono w środę, 13 marca o godzinie 18.00 w nowej Bibliotece Publicznej w Hażlachu.

„Głównym celem prelekcji jest uświadamianie społeczeństwa o nowych możliwościach oszustw, które już w niebawem mogą spotkać każdego z nas, a o których większość z nas jeszcze nawet nie zdaje sobie sprawy” – informują organizatorzy, dodając, że innym celem wydarzenia jest przybliżenie mieszkańcom „tej fascynującej technologii, jej wpływu na nasze codzienne życie oraz korzyści i wyzwań, jakie ze sobą niesie”.

Środowe spotkanie zostanie podzielone na dwie części. W pierwszej omówione zostaną zagrożenia związane ze sztuczną inteligencją, natomiast w drugiej goście biblioteki usłyszą o korzyściach, jakie niesie posługiwanie się sztuczną inteligencją w medycynie, edukacji, nauce czy gospodarce.

Prelekcja przeznaczona jest dla wszystkich, bez względu na wiek. Prelegentem będzie zaś Waldemar Śniegoń.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arek Barek
Arek Barek
1 miesiąc temu

Nie wiedziałem ze u nas jest masa osób zainteresowanych sztuczna inteligencja ponieważ odnoszę wrażenie ze na topie jest raczej ocenzurowana przez poprawność polityczna inteligencja zgodnie z prawem UE

Zatroskany
Zatroskany
1 miesiąc temu

Na plakacie jest 18, w artykule 17. To o której w końcu to spotkanie?