Wydarzenia Cieszyn

Popierasz nauczycieli? Przyjdź na rynek

W czasie trwania nauczycielskiego strajku odbywają się na cieszyńskim rynku spotkania osób popierających protest. Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Na cieszyńskim rynku organizowane są pokojowe zgromadzenia związane ze strajkiem nauczycieli. Od dziś codziennie od 12.00 do 16.00 można przyjść i podyskutować o oświacie.

– Spotkania odbywać się będą każdego dnia aż do zakończenia strajku. Kierujemy je dla młodzieży, rodziców, nauczycieli i nauczycielek, pracowników jednostek oświatowych i wszystkich tych, którzy popierają strajk – mówi Joanna Wowrzeczka, cieszyńska radna, akademiczka i szefowa świetlicy Krytyki Politycznej nad Olzą, inicjatorka akcji.

– Będziemy wspólnie czytać, dyskutować, debatować o szkole, jaką chcemy mieć w Polsce. Program będziemy codziennie ustalać, zapraszając ludzi nauki, kultury, pracy. Strajk będzie naszą przestrzenią uniwersytetu zaangażowanego – dodaje Joanna Wowrzeczka.

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Cieszyńska działaczka uważa, że strajk nauczycieli jest wyzwaniem nie tylko dla nauczycieli i nauczycielek, ale dla wszystkich obywateli i niezależnie od stosunku do tego problemu, nie sposób zupełnie nie reagować.

– Strajk to przede wszystkim wspólna walka o przywrócenie godności, prestiżu, wartości tej mozolnej i odpowiedzialnej pracy. Strajk to też sprawdzian tego, jak widzimy edukację – czy jako sektor, czy jako obszar, który ma wiele wspólnego z innymi obszarami przestrzeni społecznej, publicznej – wyjaśnia Joanna Wowrzeczka.

google_news
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Śmieszek
Śmieszek
5 lat temu

Myślę że miny będą kwaśne jak Panie nauczycielki ze zdjęcia dostaną wypłatę…. Ale może mają tyle oszczędności.. Czy ktoś dostał kiedykolwiek paragon za korepetycje??

Ulica
Ulica
5 lat temu

Biednego nie stać na strajk. Niech strajkują cały kwiecień. To duże oszczędności dla samorządów.

LOL
LOL
5 lat temu

Do roboty albo do Lidla jak nie pasuje.

Anna
Anna
5 lat temu

NIE POPIERAM! Nie można prowadzić polityki kosztem naszych dzieci! Towarzysz Broniarz wywalczy z Pisem a nie o dobro nauczyciela. Szkoda, że nauczycielom obiecane przez niego 1000zł przysłoniło dobro naszych dzieci. Każdy chce zarabiać więcej, to normalne tylko nie każdy może się upomnieć strajkiem o swoje. Jak czują się pracownicy marketów, fabryk którzy zarabiają po 2000 złotych miesięcznie za ponad 40 godzin pracy tygodniowo i z tej pensji płacą za korepetycje swoich dzieci, siedzą godzinami odrabiając lekcje z dziećmi robią co nauczyciele powinni zrobić w szkole. Nie popieram jestem wręcz oburzona!

jano
jano
5 lat temu
Reply to  Strajk

24 procent idiotów w tym kraju

bbf7
bbf7
5 lat temu

od 12 do 16 ….. wszyscy normalni ludzi pracują…..

agaton
agaton
5 lat temu

kolejna nadzwyczajna kasta . Jak jest tak żle to czemu się tak trzymacie tego zawodu . bandas pół i ćwierć etatowców sowicie ołacanych za parę godzin tygodniowo

ZNP
ZNP
5 lat temu

Tak was wyzwalniają jak będziecie robić po 25 godzin zamiast po 18. Strajkować do końca kwietnia a 1 maja 0 na koncie.

nie lewak, nie kodziarz, nie nauczyciel
nie lewak, nie kodziarz, nie nauczyciel
5 lat temu

Popieram strajk nauczycieli i pracowników oświaty. Dość niszczenia autorytetów, ciągłego poniżania ludzi ciężko i uczciwie pracujących. Miało być wstawanie z kolan a jest rzucanie na kolana i wylewanie “pomyj” na coraz szersze grupy społeczne.

Rafał
Rafał
5 lat temu

Skoro tak mało zarabiają to niech chociaż jeden “dyplomowany” pokaże PIT za zeszły rok, nie kwitek z wypłaty tylko PIT!!! to zobaczymy jak jest naprawdę.

Już mie w tym Cieszynie
Już mie w tym Cieszynie
5 lat temu

Frekwencja śmiech na sali

milena
milena
5 lat temu

To raczej smutne, niż powód do śmiechu.

Rafał
Rafał
5 lat temu
Reply to  milena

To raczej prawdziwe co myślą rodzice o tym politycznym strajku