Wydarzenia Bielsko-Biała

Mirosława Nykiel zainaugurowała kampanię

Fot. Wojciech Małysz

– Moje hasło brzmi uwolnić energię: dla Śląska, dla Polski i dla Europy – mówiła kandydatka do Parlamentu Europejskiego przed bielskim ratuszem.

Posłanka zaczęła jednak od wyrażenie poparcia dla nauczycieli, którzy tego rozpoczęli strajk. – Chcę powiedzieć wszystkim nauczycielom, że jesteśmy z wami i będziemy was wspierać – deklarowała.

Potem skupiła się na wyborach do Parlamentu Europejskiego: – To nie przypadek, że zaczynam w Bielsku. Z Bielskiem związałam swoje życie zawodowe, społeczne, polityczne. Tu się wychowały moje dzieci, tu się wychowują moje wnuki. Poznałam lokalne problemy nie tylko z rozmów z mieszkańcami, ale dlatego, że tu żyję. Żeby reprezentować region trzeba go znać. Chcę być europosłanką tego regionu – zapewniała.

Towarzyszyli jej prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, poseł Platformy Obywatelskiej Borys Budka, poseł Nowoczesnej Mirosław Suchoń oraz były marszałek województwa śląskiego, obecnie radny sejmiku Wojciech Saługa. – Te wybory są ważne dla każdego mieszkańca Bielska-Białej, to nie jest tak, że to nas mało dotyczy, bo czasami słychać takie opinie. Zachęcam do udziału w wyborach, a na kogóż mamy głosować, jeśli nie na kandydatkę z Bielska-Białej? – pytał Jarosław Klimaszewski. A Borys Budka dodawał: – Pani poseł jest profesjonalna we wszystkim, co robi.

Mirosława Nykiel zadeklarowała, że w Parlamencie Europejskim będzie chciała walczyć między innymi o wspólny program dotyczący czystego powietrza dla państw naszego regionu, o większe środki na rozwój gospodarki na Śląsku, szybkie i sprawne połączenia kolejowe oraz o zdrowie seniorów.

 

google_news
25 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nikol
Nikol
5 lat temu

dla mnie całe to POKO to Targowica jedynie zamęt sieje i nienawiść do PIS a potem mówią na odwrót i człowieka który ma 36 kont i siedem mieszkań i dostawał forsę za sprzedane ciepło z rady nadzorczej z Lipska robi się świętym. Ja głosuję na PIS panią Jadwigę Wiśniewska która godnie reprezentuje Polskę w UE. Po co mi głosować na 79 letniego Buzka czy starego wyjadacza chleba w Unii Pana Olbrychta który dla Polski i tak nic nie wniósł. PO to partia która dzisiaj mówi nie głosuję na ACTA2 a jutro głosuje. A wystąpienie Pitery w UE Wystąpienie Julii Pitery… Czytaj więcej »

il
il
5 lat temu
Reply to  Nikol

Całą swoją młodość oddała Partii, więc teraz jej się należy jakaś nagroda i wypoczynek. A Buzek to miernota, wejście do polityki i swoją karierę zawdzięcza Marianowi i też mu się należy.

sędzia dred
sędzia dred
5 lat temu

Nykiel na emeryturę!!!!! Dać w końcu szansę młodym (30+ … ) Tak, będę jej wypominał wiek, bo budzi się co wybory do PE. Przez pozostały okres jej nie widać! Mam nadzieję, że luzie nie dadzą się nabrać!

kamyk
kamyk
5 lat temu

Szanowna Pani Nykiel, a gdzie pani była za rządów PO? Dlaczego wtedy nie była pani z nauczycielami?

stan
stan
5 lat temu

tak z Buzkiem na czele ;P

Alergik
Alergik
5 lat temu

Ta kobieta nawet nie wie jaki region reprezentuje, a chce reprezentować cały nasz kraj na europejskiej arenie. Województwo śląskie to nie Śląsk!!! Oni nigdy się nie nauczą, że reprezentują również Małopolskę.

sędzia dred
sędzia dred
5 lat temu
Reply to  Alergik

Właśnie! Dla niej to Śląsk jak dla Buzka.

Onufry
Onufry
5 lat temu

Nikt lepiej nie uzasadnił „obrony demokracji”, niż Agnieszka Holland, która przemówiła na marszu KOD tak: Kochani, walczymy o to, żeby było tak jak było. Tego się nie do skomentować prozą… Żeby było proszę państwa tak jak było * Wiersz ten powstał z inspiracji pani Holland Której słowo całą prawdę nam odkryło Że są po to te protesty w państwie Poland Żeby było proszę państwa tak jak było * Brać garściami zamówienia i dotacje Tu kontrakcik, tam zlecenie się trafiło Ośmiorniczki jeść i kawior na kolację Żeby było proszę państwa tak jak było * Na posadach by państwowych się uwłaszczyć Wziąć… Czytaj więcej »

Góral małopolski
Góral małopolski
5 lat temu

Zróbcie wreszcie coś dla nas a nie ciągle tylko dla śląska

sędzia dred
sędzia dred
5 lat temu

Zapomnij! Ich wielki Śląsk na Żywiecczyźnie i na Podbeskidziu mówi wszystko o ich ignorancji.

NIe dla ZNP
NIe dla ZNP
5 lat temu

Opozycja od 3,5 roku nic nie robi tylko protestuje przeciwko PiS. Cierpielnictwo totalnej opozycji.. teraz jeszcze nauczycieli… wszystko dla dobra naszych dzieci… fuj…

Borys
Borys
5 lat temu

Jak BORYS przyjechał do Żywca to PĘPEK uzyskała 5% POparcia. Gratulujemy.

krycha
krycha
5 lat temu

Zastanawiam się co ta pani zrobiła dla regionu , dla Podbeskidzia i swojego okręgu wyborczego. co udało się jej załatwić w Warszawie dla Bielska i Podbeskidzia. Ja nie znam niczego co ta pani będą kilka kadencji w Sejmie zrobiła dla swojego okręgu wyborczego. Teraz ogłosiła ewakuację do Brukseli i znowu będzie wielkie nic dla Bielska i regionu z którego staruje w wyborach. A apanaże będą sowite.

Mira
Mira
5 lat temu
Reply to  krycha

Zapraszam do lektury moich sprawozdań, a przynajmniej do biura bo chętnie pani Krysiu opowiem bo trudno odpowiedzieć krótko po tylu latach pracy dla miasta i regionu. Proszę wierzyć, że mam powody do satysfakcji. Może jest tak, że powodem pani nie wiedzy jest brak zainteresowania tym co robię. Zapraszam do zapytania innych, którzy mnie znają od lat i wiedzą co zrobiłam i co robię, pozdrawiam Mira Nykiel

krycha
krycha
5 lat temu
Reply to  Mira

Może pani się pochwali publicznie dokonaniami dla Podbeskidzia i Bielska. Sam udział i tworzenie Kongresu Kobiet Podbeskidzia nie wystarczy. Może jakimiś zrealizowanymi inwestycjami w Bielsku i okręgu wyborczym , które powstały dzięki Pani inicjatywie? Nie znam żadnych inwestycji i przedsięwzięć ,które zawdzięczają powstanie dzięki Pani inicjatywie.

sędzia dred
sędzia dred
5 lat temu
Reply to  krycha

Krycha, nie rozmawiaj ze ściemą, to nie Nykiel :)))

sędzia dred
sędzia dred
5 lat temu
Reply to  Mira

chyba Mirabelki :)))) Słaba prowokacja.

Arek
Arek
5 lat temu

O naszych kochanych belfrach walczących z PIS słowa wsparcia …o wezwaniu Bundeswery aby przywróciła PO czy KO jak się obecnie nazywają do władzy ani słowa…..wstyd

Mira
Mira
5 lat temu
Reply to  Arek

Wyjątkowo głupie Arku aby nie powiedzieć że niedopuszczalna agresja- to jest powód do wstydu, mimo wszystko pozdrawiam licząc na zmianę Mira Nykiel

Hermedegilda
Hermedegilda
5 lat temu
Reply to  Mira

Nie ma sensu odzywać się na takie wpisy. Agresja jest dopuszczalna dla niektórych nie tylko w tym miejscu. To sposób na bycie. Wydaje się, że im mocniejszy wpis w komentarzu tym więcej osobistej władzy. Ma zaboleć.

jan
jan
5 lat temu

Mysle ze tym razem nikt nie da sie nabrac tej cwaniarze

Mira
Mira
5 lat temu
Reply to  jan

Pierwszy raz w życiu a trochę mam już lat nazwał mnie ktoś „ cwaniarą” mimo wszystko wierzę, że to chwilowa niedyspozycja wiosenna, pozdrawiam serdecznie wierząc w siłę dobrego słowa Mira Nykiel

jan
jan
5 lat temu
Reply to  Mira

Pięknie Pani odpowiada na zarzuty pod Pani adresem ale to wszystko bzdury jeszcze raz mowie nic Pani nie zrobiła dla bielska. Wiem że kazdemu marzy sie unijna pensyjka i Pani nie jest wyjatkiem. Ale mam nadzieje ze tym razem Podbeskidzie nie da sie nabrać.Pozdrawiam i nie zyczę żeby Pania wybrali

Mira
Mira
5 lat temu
Reply to  jan

To podle kłamastwa