Wydarzenia Bielsko-Biała

Mirosława Nykiel zainaugurowała kampanię

Fot. Wojciech Małysz

– Moje hasło brzmi uwolnić energię: dla Śląska, dla Polski i dla Europy – mówiła kandydatka do Parlamentu Europejskiego przed bielskim ratuszem.

Posłanka zaczęła jednak od wyrażenie poparcia dla nauczycieli, którzy tego rozpoczęli strajk. – Chcę powiedzieć wszystkim nauczycielom, że jesteśmy z wami i będziemy was wspierać – deklarowała.

Potem skupiła się na wyborach do Parlamentu Europejskiego: – To nie przypadek, że zaczynam w Bielsku. Z Bielskiem związałam swoje życie zawodowe, społeczne, polityczne. Tu się wychowały moje dzieci, tu się wychowują moje wnuki. Poznałam lokalne problemy nie tylko z rozmów z mieszkańcami, ale dlatego, że tu żyję. Żeby reprezentować region trzeba go znać. Chcę być europosłanką tego regionu – zapewniała.

Towarzyszyli jej prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, poseł Platformy Obywatelskiej Borys Budka, poseł Nowoczesnej Mirosław Suchoń oraz były marszałek województwa śląskiego, obecnie radny sejmiku Wojciech Saługa. – Te wybory są ważne dla każdego mieszkańca Bielska-Białej, to nie jest tak, że to nas mało dotyczy, bo czasami słychać takie opinie. Zachęcam do udziału w wyborach, a na kogóż mamy głosować, jeśli nie na kandydatkę z Bielska-Białej? – pytał Jarosław Klimaszewski. A Borys Budka dodawał: – Pani poseł jest profesjonalna we wszystkim, co robi.

Mirosława Nykiel zadeklarowała, że w Parlamencie Europejskim będzie chciała walczyć między innymi o wspólny program dotyczący czystego powietrza dla państw naszego regionu, o większe środki na rozwój gospodarki na Śląsku, szybkie i sprawne połączenia kolejowe oraz o zdrowie seniorów.

 

25
Skomentuj

avatar
13 Komentarzy
12 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
25 Komentarzy
ilNikolsędzia dredsędzia dredsędzia dred Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nikol
Gość
Nikol

dla mnie całe to POKO to Targowica jedynie zamęt sieje i nienawiść do PIS a potem mówią na odwrót i człowieka który ma 36 kont i siedem mieszkań i dostawał forsę za sprzedane ciepło z rady nadzorczej z Lipska robi się świętym. Ja głosuję na PIS panią Jadwigę Wiśniewska która godnie reprezentuje Polskę w UE. Po co mi głosować na 79 letniego Buzka czy starego wyjadacza chleba w Unii Pana Olbrychta który dla Polski i tak nic nie wniósł. PO to partia która dzisiaj mówi nie głosuję na ACTA2 a jutro głosuje. A wystąpienie Pitery w UE Wystąpienie Julii Pitery… Czytaj więcej »

il
Gość
il

Całą swoją młodość oddała Partii, więc teraz jej się należy jakaś nagroda i wypoczynek. A Buzek to miernota, wejście do polityki i swoją karierę zawdzięcza Marianowi i też mu się należy.

sędzia dred
Gość
sędzia dred

Nykiel na emeryturę!!!!! Dać w końcu szansę młodym (30+ … ) Tak, będę jej wypominał wiek, bo budzi się co wybory do PE. Przez pozostały okres jej nie widać! Mam nadzieję, że luzie nie dadzą się nabrać!

kamyk
Gość
kamyk

Szanowna Pani Nykiel, a gdzie pani była za rządów PO? Dlaczego wtedy nie była pani z nauczycielami?

stan
Gość
stan

tak z Buzkiem na czele ;P

Alergik
Gość
Alergik

Ta kobieta nawet nie wie jaki region reprezentuje, a chce reprezentować cały nasz kraj na europejskiej arenie. Województwo śląskie to nie Śląsk!!! Oni nigdy się nie nauczą, że reprezentują również Małopolskę.

sędzia dred
Gość
sędzia dred

Właśnie! Dla niej to Śląsk jak dla Buzka.

Onufry
Gość
Onufry

Nikt lepiej nie uzasadnił „obrony demokracji”, niż Agnieszka Holland, która przemówiła na marszu KOD tak: Kochani, walczymy o to, żeby było tak jak było. Tego się nie do skomentować prozą… Żeby było proszę państwa tak jak było * Wiersz ten powstał z inspiracji pani Holland Której słowo całą prawdę nam odkryło Że są po to te protesty w państwie Poland Żeby było proszę państwa tak jak było * Brać garściami zamówienia i dotacje Tu kontrakcik, tam zlecenie się trafiło Ośmiorniczki jeść i kawior na kolację Żeby było proszę państwa tak jak było * Na posadach by państwowych się uwłaszczyć Wziąć… Czytaj więcej »

Góral małopolski
Gość
Góral małopolski

Zróbcie wreszcie coś dla nas a nie ciągle tylko dla śląska

sędzia dred
Gość
sędzia dred

Zapomnij! Ich wielki Śląsk na Żywiecczyźnie i na Podbeskidziu mówi wszystko o ich ignorancji.

Strajk
Gość
Strajk
NIe dla ZNP
Gość
NIe dla ZNP

Opozycja od 3,5 roku nic nie robi tylko protestuje przeciwko PiS. Cierpielnictwo totalnej opozycji.. teraz jeszcze nauczycieli… wszystko dla dobra naszych dzieci… fuj…

Borys
Gość
Borys

Jak BORYS przyjechał do Żywca to PĘPEK uzyskała 5% POparcia. Gratulujemy.

krycha
Gość
krycha

Zastanawiam się co ta pani zrobiła dla regionu , dla Podbeskidzia i swojego okręgu wyborczego. co udało się jej załatwić w Warszawie dla Bielska i Podbeskidzia. Ja nie znam niczego co ta pani będą kilka kadencji w Sejmie zrobiła dla swojego okręgu wyborczego. Teraz ogłosiła ewakuację do Brukseli i znowu będzie wielkie nic dla Bielska i regionu z którego staruje w wyborach. A apanaże będą sowite.

Mira
Gość
Mira

Zapraszam do lektury moich sprawozdań, a przynajmniej do biura bo chętnie pani Krysiu opowiem bo trudno odpowiedzieć krótko po tylu latach pracy dla miasta i regionu. Proszę wierzyć, że mam powody do satysfakcji. Może jest tak, że powodem pani nie wiedzy jest brak zainteresowania tym co robię. Zapraszam do zapytania innych, którzy mnie znają od lat i wiedzą co zrobiłam i co robię, pozdrawiam Mira Nykiel

krycha
Gość
krycha

Może pani się pochwali publicznie dokonaniami dla Podbeskidzia i Bielska. Sam udział i tworzenie Kongresu Kobiet Podbeskidzia nie wystarczy. Może jakimiś zrealizowanymi inwestycjami w Bielsku i okręgu wyborczym , które powstały dzięki Pani inicjatywie? Nie znam żadnych inwestycji i przedsięwzięć ,które zawdzięczają powstanie dzięki Pani inicjatywie.

sędzia dred
Gość
sędzia dred

Krycha, nie rozmawiaj ze ściemą, to nie Nykiel :)))

sędzia dred
Gość
sędzia dred

chyba Mirabelki :)))) Słaba prowokacja.

Arek
Gość
Arek

O naszych kochanych belfrach walczących z PIS słowa wsparcia …o wezwaniu Bundeswery aby przywróciła PO czy KO jak się obecnie nazywają do władzy ani słowa…..wstyd

Mira
Gość
Mira

Wyjątkowo głupie Arku aby nie powiedzieć że niedopuszczalna agresja- to jest powód do wstydu, mimo wszystko pozdrawiam licząc na zmianę Mira Nykiel

Hermedegilda
Gość
Hermedegilda

Nie ma sensu odzywać się na takie wpisy. Agresja jest dopuszczalna dla niektórych nie tylko w tym miejscu. To sposób na bycie. Wydaje się, że im mocniejszy wpis w komentarzu tym więcej osobistej władzy. Ma zaboleć.

jan
Gość
jan

Mysle ze tym razem nikt nie da sie nabrac tej cwaniarze

Mira
Gość
Mira

Pierwszy raz w życiu a trochę mam już lat nazwał mnie ktoś „ cwaniarą” mimo wszystko wierzę, że to chwilowa niedyspozycja wiosenna, pozdrawiam serdecznie wierząc w siłę dobrego słowa Mira Nykiel

jan
Gość
jan

Pięknie Pani odpowiada na zarzuty pod Pani adresem ale to wszystko bzdury jeszcze raz mowie nic Pani nie zrobiła dla bielska. Wiem że kazdemu marzy sie unijna pensyjka i Pani nie jest wyjatkiem. Ale mam nadzieje ze tym razem Podbeskidzie nie da sie nabrać.Pozdrawiam i nie zyczę żeby Pania wybrali

Mira
Gość
Mira

To podle kłamastwa