Porąbka: Turniej żaków dla Trójki

Wczoraj, turniejem piłki nożnej żaków, zainaugurowano Święto Powiatu Bielskiego oraz Dni Gminy Porąbka.

W zmaganiach roczników 2007 i młodszych udział wzięło 10 drużyn. Najlepsi okazali się młodzi futboliści z UMKS „Trójka” Czechowice-Dziedzice, którzy w głównym finale pokonali 3:1 Football Jasienica Project. Trzecie miejsce po wygranej z „Pasjonatem” Dankowice 2:1 zajął GLKS Wilkowice. W meczu o piąte miejsce LKS Bestwinka pokonała 3:2 „Sołę” Kobiernice, o siódme – LKS Czaniec zwyciężył 2:0 „Zaporę” Porąbka, a o dziewiąte – LKS Wilamowice pokonał 2:1 Groń Bujaków.

Wszystkie drużyny otrzymały po 10 piłek i dyplomy, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc dodatkowo puchary i medale.

Turniej z ramienia powiatu – jak zwykle wzorcowo – przygotował i poprowadził Czesław Pszczółka.

Młodym zawodnikom puchary, medale i dyplomy wręczali: bielski starosta Andrzej Płonka oraz sołtys Porąbki Zbigniew Targosz.