Bielsko-Biała Na sygnale

Poranny pożar przy Łagodnej. Ewakuowano mieszkańców bloku

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Cięcinie/Zdjęcie ilustracyjne

Dziś przed godziną 4:30 służby otrzymały od mieszkańców bloku przy ul. Łagodnej wezwanie do pożaru w budynku wielorodzinnym. Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pogotowie i policja. Ewakuowano kilka osób.

 

Dziś rano służby otrzymały zgłoszenie dotyczące zadymienia na drugim piętrze budynku wielorodzinnego przy ul. Łagodnej. – Po dojeździe na miejsce strażacy zabezpieczyli teren akcji. W wyniku rozpoznania kierujący działaniem ratowniczym ustalił widoczne zadymienie na drugim piętrze. W oknie stał człowiek. Strażacy za pomocą drabiny przystawnej próbowali ewakuować mężczyznę, który nie współpracował z ratownikami. Strażacy weszli do mieszkania dopiero po siłowym otwarciu drzwi. Mężczyznę ewakuowano klatką schodową i przekazano obecnemu przy działaniach zespołowi ratownictwa medycznego – informuje oficer prasowy PSP w Bielsku-Białej mł. bryg. Patrycja Pokrzywa.

 

Z relacji służb wynika, że ewakuowany mężczyzna był agresywny wobec ratowników i policjantów. Został przewieziony do szpitala. Przeprowadzono również ewakuację mieszkańców z wyższych kondygnacji – łącznie 6 osób. Szczęśliwie, nikt nie wymagał pomocy medycznej. Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru. Równolegle prowadzono wentylację klatki schodowej oraz mieszkania. Na koniec skontrolowano wszystkie lokale pod kątem obecności tlenku węgla. Działania zakończono ok. 5:37. Spaleniu uległo wyposażenie pomieszczenia jednego z lokali.

google_news