Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

„Tango Wolności”. 104. rocznica odzyskania niepodległości w BCK

Tango Attack.

W dniu Narodowego Święta Niepodległości w Bielskim Centrum Kultury zabrzmią utwory m.in. z repertuaru Wodeckiego, Kaczmarskiego, Staszewskiego, Niemena i Ciechowskiego. – Postaramy się odnaleźć w nich nowe znaczenie patriotyzmu i na nowo spojrzeć na historię naszej ojczyzny – zapowiadają artyści.

11 listopada o 18.00 w BCK odbędzie się koncert z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości pod hasłem „Tango Wolności”. Wysłuchamy najwspanialszych piosenek w nowych aranżacjach, opierających się o brzmienie zespołu Tango Attack – wybitnych specjalistów w zakresie wszelkich odmian i gatunków tanga. Nie zabraknie więc tanga, ale i przebojów muzyki popularnej oraz niezapomnianych dzieł polskiej muzyki filmowej. Z myślą o Ukraińcach, zabrzmi specjalnie napisany w 2014 roku utwór „Myśli moje”, autorstwa Hadriana Tabęckiego i Romana Kołakowskiego na podstawie poezji Tarasa Szewczenki.

Wystąpią: Grzegorz Bożewicz – bandoneon, Piotr Malicki – gitary, Hadrian Filip Tabęcki – fortepian oraz goście: Anna Ozner – wokal, Marcin Januszkiewicz – wokal. Zespołowi będzie towarzyszyć Bielska Orkiestra Kameralna.

google_news