Porady i inspiracje

Portfele damskie – na co zwrócić uwagę przy zakupie

Kiedy będziemy przeglądać portfele, czy to dla siebie, czy dla kogoś, pamiętajmy o tym, że portfel to nie tylko sposób na schowanie kart i pieniędzy. To stylowy dodatek do stylizacji, który może dodać szyku i elegancji. Co należy wziąć pod uwagę podczas jego wyboru?

Portfele różnią się pod względem kształtu, wielkości, koloru i materiału, z jakiego są wykonane. Nic więc dziwnego, że wybór tego idealnego wcale nie jest oczywisty. Jeśli chcemy, by nasz portfel łączył w sobie funkcjonalność i podkreślał charakter jego właścicielki, musimy przemyśleć kilka kwestii.

Co mamy do wyboru?

Portfele damskie możemy podzielić na trzy podstawowe kategorie. Pierwszą z nich są klasyczne portfele skórzane (lub z ekoskóry) i to one cieszą się największą popularnością. Zazwyczaj mają prostokątny kształt, zapięcie na zamek lub magnes, a wewnątrz jest kilka przegródek i kieszonka na monety. Drugim typem są portfele młodzieżowe. Często są z wodoodpornego materiału, choć nie jest to reguła, są składane i często w żywych kolorach. One także posiadają przegródki i kieszonkę na monety. I ostatnim typem są portmonetki, które są małe i trzyma się w nich tylko monety.

Wybieramy portfel

Patrząc na powyższy podział, nie trudno zauważyć, że portmonetki są najmniej funkcjonalne podczas codziennego użytkowania, więc z nich zrezygnujmy. Tak samo elegancka kobieta nie może z modnej torebki wyciągnąć sportowego portfela. Wyglądałoby to bardzo źle i kiczowato. Zatem skupiamy się tylko na portfelach klasycznych. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie model z naturalnej skóry. Co prawda ten z ekoskóry będzie tańszy, ale przy tym mniej trwały niż ze skóry.

Na co spojrzeć, wybierając skórzany portfel?

Wśród zalet skórzanych portfelów wymienić można ich estetykę, trwałość i odporność na uszkodzenia. Z takiego modelu będziemy mogli korzystać przez lata. Zastanówmy się, czy interesuje nas zwykła skóra, czy lakierowana. Piękny połysk może skłaniać do drugiego wariantu, mimo to musimy zdawać sobie sprawę, że portfel będzie bardziej podatny na zarysowania i załamania.

Przed zakupem przyglądamy się szwom i niciom. Muszą być mocne i równe. Do tego sprawdzamy zapięcie, patrzymy, czy zamek się nie zacina, czy magnes się nie odpina. Ponadto zastanówmy się, co będziemy w portfelu przechowywać. Przykładowo każdy ma inną liczbę kart. Portfel do codziennego użytku powinien być większy niż ten, który włożymy do małej torebki wieczorowej lub zabierzemy na wakacyjną wycieczkę. Kiedy już wiemy, jakie fasony będą dla nas najbardziej funkcjonalne, możemy wybrać kolor. Skupiamy się na tych, które będą pasować do naszej garderoby i torebek.

Najmodniejsze portfele damskie

Wiemy już, że skupiamy się na portfelach ze skóry, ale i one są w wielu odsłonach. Chcąc zaopatrzyć się w modny model, spójrzmy przede wszystkim na czerwone portfele damskie. Interesującą opcją są też modele dwukolorowe albo z lampasem. Niezmiennie kobiety najczęściej sięgają po portfele poziome, choć coraz częściej spotkać możemy portfele pionowe, które jeszcze niedawno były obecne tylko w modzie męskiej.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments