Wydarzenia Sucha Beskidzka

Poseł poprawił Maków na Podhalański

Wersja już poprawiona. Fot. Z profilu posła Krzysztofa Janusza Kozika

Po niefortunnej wpadce z nazwą Maków Podchalański poseł Krzysztof Janusz Kozik (PiS) z Libiąża poprawił grafikę na swoim profilu społecznościowym.

Przypomnijmy, że poseł Krzysztof Janusz Kozik (w Sejmie reprezentuje między innymi powiat suski i gminę Maków Podhalański) zaprezentował grafiki z informacją o tym ile otrzymały poszczególne gminy z powiatu suskiego na inwestycje wodno-kanalizacyjne w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Wśród gmin znalazł się Maków Podhalański, ale napisany z błędem jako „Podchalański”! (więcej o tym TUTAJ). Jak się okazuje grafika została już poprawiona i obecnie widnieje nazwa Maków Podhalański już bez „ch”.  Tym samym poseł przeciął dalsze spekulacje, że będzie zmiana nazwy między innymi z Podhala na Podchale, z Bystrej Podhalańskiej na Bystrą Podchalańską czy Brygady Strzelców Podhalańskich na Brygadę Strzelców Podchalańskich.

Tak było w pierwszej wersji. Fot. Z profilu posła Krzysztofa Janusza Kozika

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
7 miesięcy temu

Pan redaktor szuka taniej sensacji zamiast wprost zapytać w biurze poselskim skąd taka wpadka i czy to poseł za nią stoi. No ale do tego jest potrzeby pewien poziom. Być może z poziomu brukowca tego nie widać.

Jasiek32
Jasiek32
7 miesięcy temu

Ależ ważny news. Bez niego nic by się nie stało. Widać że brakuje Wam tematów, odwagi czy inicjatywy.