Wydarzenia Bielsko-Biała

Posłanka KO obnaża mankamenty władzy. Dlaczego rząd zabija przedsiębiorców?

W jubileuszowym, 50. epizodzie “SPIĘĆ” red. Adam Kanik rozmawia z posłanką Mirosławą Nykiel o tym, że jednym z podstawowych założeń programowych Koalicji Obywatelskiej jest wsparcie przedsiębiorców. Chodzi m.in. o uproszczenie przepisów podatkowych. O tym, dlaczego mały i średni biznes umiera po cichu i jak ważne dla gospodarki są mikroprzedsiębiorstwa posłanka opowiedziała w studiu Beskidzkiej TV.

Przede wszystkim bałagan z przepisami podatkowymi. To jest mój główny zarzut. Ten polski „nieład” sprawił, że nawet wyspecjalizowane firmy księgowe nie wiedziały jak się rozliczać. Rząd sam się pogubił. Jeśli ktoś zakłada biznes, wkłada swoje pieniądze, ma wszystko wyliczone – ile może ponieść kosztów, gdzie jest ten próg opłacalności i nagle wszystko w trakcie roku się zmienia, i to kilkukrotnie – no to jak mówimy o warunkach dobrych do prowadzenia biznesu – mówiła w najnowszych „Spięciach” posłanka Mirosława Nykiel.

Dlaczego zdaniem posłanki rząd Prawa i Sprawiedliwości utrudnia życie przedsiębiorcom? Co w tej sytuacji proponuje Koalicja Obywatelska i czy trudne czasy dla małych i średnich przedsiębiorstw, spowodowane pandemią i kryzysem na świecie uda się odwrócić? Dowiecie się z poniższego materiału.

Koalicja Obywatelska ma konkretny, pięciopunktowy plan. Jeździmy po kraju i dyskutujemy z przedsiębiorcami. Pytamy czego jeszcze potrzebują, i w jaki sposób ustalić hierarchię. Jest to przede wszystkim stabilność prawa, że nie będzie się prawo zmieniało w ciągu roku, zwłaszcza podatkowe – tłumaczy nasza rozmówczyni.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
17 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przy okazji
Przy okazji
8 miesięcy temu

Proponuję redakcji pociągnięcie tematu uproszczenia podatków ze Sławomirem Mentzenem, który zawodowo zajmuje się tym tematem, bo 16 czerwca odwiedzi Bielsko-Białą prowadząc imprezę “Piwo z Mentzenem”

kolejarz
kolejarz
8 miesięcy temu

Od 2007 roku w Sejmie. Nie mam więcej pytań. Dziadki emeryty na emeryturę.
Kaczyński, Terlecki. Mikke,

Zasiedziała się
Zasiedziała się
8 miesięcy temu
Reply to  kolejarz

Nieprzerwanie w sejmie od 1991 roku jest Śledzińska-Katarasińska (82 lat) z PO. Weszła do Sejmu I kadencji i tak jej się spodobało, że została. (I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII i IX kadencji)

JURAND ZE SPYCHOWA
JURAND ZE SPYCHOWA
8 miesięcy temu

Wypełzła jak przed każdymi wyborami.Dość zarobiłaś za nic nie robienie. Twoje hasło -wyp……..

Obiektywne pytanie ??
Obiektywne pytanie ??
9 miesięcy temu

Dlaczego pani zdaniem rząd zabija nam przedsiębiorców?

wujek Dobra Rada
wujek Dobra Rada
9 miesięcy temu

Was trzeba trzymać z dala od wszystkiego ,nie tylko od przedsiębiorców

Wyborca
Wyborca
9 miesięcy temu

POwcy i ich pomysły… Lepiej żeby młodzi nie musieli się przekonać jak to wygląda w praktyce.

trafiło
trafiło
9 miesięcy temu

Trafiony, zatopiony w komentarzu niżej, siadła mucha w kolorze pomarańczowym “Oczekiwanie na zatwierdzenie” co oznacza, że komentarz zostanie wycofany w ślepo, a taki niewinny przecież.

trafiło
trafiło
9 miesięcy temu
Reply to  trafiło

no i komentarz zniknął, bez sensu ten bezrozumny automatyczny cenzor.

Fantazje Nykiel
Fantazje Nykiel
9 miesięcy temu

Polska nie “jest na szarym końcu” w UE jeżeli chodzi o wskaźnik PKB. Wskaźnik niższy niż w Polsce ma osiem krajów UE.
Polska nie dostała do tej pory funduszy z KPO nie z powodu “kłótni w rządzie”, a z powodu m.in. interwencji europosłów KO.

może razem?
może razem?
9 miesięcy temu

Pogubiłem się w akapicie, czy trudne czasy dla małych i średnich przedsiębiorstw spowodowane są pandemią i kryzysem na świecie czy dlatego, że PiS utrudnia życie przedsiębiorcom według posłanki.

Kate
Kate
9 miesięcy temu

Bardzo pomoże małym przedsiębiorcom wprowadzenie obiecanego przez Tuska czterodniowego tygodnia pracy.

głuchy telefon
głuchy telefon
9 miesięcy temu
Reply to  Kate

Obiecanego? – może coś przegapiłem i już Tusk wprowadził?

Teraz już ogarniesz
Teraz już ogarniesz
9 miesięcy temu

“pomoże” – to czas przyszły prosty, “obiecanego” – czas przeszły. Reasumując już było obiecane, ale na pomoc trzeba jeszcze poczekać.

nie ogarnąłem
nie ogarnąłem
9 miesięcy temu

ja znam czas teraźniejszy bez prosty

Tom
Tom
9 miesięcy temu

Was – PO – to trzeba trzymac z daleka od przedsiebiorczosci, z daleka od spraw publicznych a zwlaszcza od finansow. Najlepiej prosze wyjechac do Niemiec i nigdy nie wracać.

Eeeeee tam
Eeeeee tam
9 miesięcy temu

PO nie tylko jednoznacznie zapowiada, że utrzyma wszystkie programy socjalne wprowadzone przez Kaczyńskiego i jego świtę, ale dorzuca do tego chociażby „babciowe” czy „darmowy kredyt” na mieszkanie.
Skąd będzie kasa? Przede wszystkim od przedsiębiorców.