Wydarzenia Bielsko-Biała

Posprzątają szlaki Babiej Góry

Szlaki Babiej Góry będą celem najbliższej wyprawy wolontariuszy biorących udział w tegorocznej akcji “Sprzątamy Beskidy z PTT”. Do oczyszczania gór ze śmieci może dołączyć każdy.

Sprzątanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 maja. Będzie to druga odsłona akcji, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie – Oddział w Bielsku-Białej. Poprzednie czyszczenie szlaków ze śmieci odbyło się 20 kwietnia na trasach prowadzących na Klimczok, o czym pisaliśmy TUTAJ. W sprzątaniu tym wzięły udział 223 osoby, w tym 180 dzieci i młodzieży, a zebrano około 600 litrów odpadków.

Akcja “Sprzątamy Beskidy z PTT” odbywa się od 2012 roku, a tegoroczna edycja jest już trzynastą. Osoby, które chciałyby się przyłączyć do sobotniej akcji, mogą się kontaktować pod numerem telefonu 661-536-667. Poszczególne grupy będą startować z Przełęczy Lipnickiej (Krowiarki), Zawoi Składów, Lipnicy Wielkiej Stańcowej i Zawoi Czatoży.

– Każdego roku w naszej akcji bierze udział coraz więcej osób, wśród których ogromną część stanowią dzieci i młodzież. Niestety, z każdym rokiem rośnie także liczba śmieci zbieranych z górskich szlaków – mówi prezes bielskiego PTT Szymon Baron.

Ostatnie tegoroczne sprzątanie zaplanowano na 15 czerwca, a wolontariusze wyruszą wtedy z workami na śmieci na szlaki Hrobaczej Łąki.

Patronat prasowy nad przedsięwzięciem sprawują portal beskidzka24.pl oraz “Kronika Beskidzka”.

Na zdjęciu – tegoroczne sprzątanie na szlakach Klimczoka. Fot. organizatorzy

google_news