Postraszyli lidera

19 marca rozegrano mecz III ligi piłki ręcznej pomiędzy MKS Ustroń a liderującym w tabeli AZS-em AGH II Kraków. Emocji nie brakowało, gdyż szczypiorniści spod Równicy postawili się faworytom i trochę ich postraszyli.

Mecz nie zaczął się po myśli podopiecznych trenera Piotra Bejnara, gdyż goście z Grodu Kraka szybko objęli prowadzenie i “odjechali” ustronianom na dystans pięciu bramek. Od stanu 2:7 gospodarze zabrali się do roboty, systematycznie odrabiając straty do lidera. Po dwudziestu minutach gry było już 8:8, jednak w końcówce przyjezdni znów podkręcili tempo i do przerwy na tablicy widniał wynik 10:14.

Po zmianie stron znów krakowianie narzucili swój styl gry i powiększyli swoją przewagę nawet do ośmiu goli. Przegrywający 12:20 zawodnicy MKS-u znów jednak pokazali charakter i na 10 minut przed końcem zawodów zniwelowali stratę do trzech bramek. Następnie obie ekipy poszły na wymianę ciosów, która trwała do momentu, gdy wynik brzmiał 21:23. Walczący ambitnie do końca ustronianie przegrali jednak końcówkę meczu, zakończonego rezultatem 21:25. Mimo porażki ekipa spod Równicy zagrała bardzo dobrze, zostawiając na parkiecie serducho i zdrowie. Warto podkreślić, że w opinii sędziów i trenerów obu drużyn pojedynek ten stał na bardzo wysokim poziomie sportowym.

Szkoda wyniku, bo niewiele zabrakło do zwycięstwa. Przegrywamy jednak po bardzo dobrym meczu z drużyną lidera, która przyjechała do Ustronia w najsilniejszym składzie. Cieszą słowa trenera przeciwnego zespołu wypowiedziane po meczu, w których stwierdził, że był to dla nich najtrudniejszy mecz w tym sezonie. My też mamy satysfakcję z tego, co pokazaliśmy, mimo, że końcowy rezultat jest dla nas niekorzystny – skomentował Piotr Bejnar, trener MKS-u.

Bramki dla zespołu z Ustronia zdobywali: Aleksander Bejnar (5), Michał Jopek (5), Marek Cholewa (3), Mateusz Cieślar (3), Szymon Gogółka (2), Szymon Patyna (2) i Marcin Białkowski (1). MKS zagrał w składzie: Piotr Browarczyk, Aleksander Bejnar, Damian Kurowski, Bartosz Mrowiec, Dawid Oliwka, Szymon Patyna, Szymon Gogółka, Krzysztof Bielesz, Marek Cholewa, Michał Jopek, Marcin Białkowski, Mateusz Turoń i Mateusz Cieślar.