Wydarzenia

Poszukiwany – zatrzymany. Akcja na wiślance

Policjanci z cieszyńskiej grupy Speed zatrzymali 27-latka, który ma zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany listem ENA (Europejskim Nakazem Aresztowania). Podczas kontroli okazało się, że kierowca dopuścił się szeregu wykroczeń, za które dodatkowo odpowie przed sądem.

Policjanci podczas patrolowania drogi wojewódzkiej w Ustroniu, zatrzymali do kontroli kierującego bmw mężczyznę. Wbrew obowiązkowi nie korzystał on z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sprawdzili też stan techniczny pojazdu oraz dokumenty kierowcy i pasażerki.
Dane kontrolowanych mundurowi zweryfikowali w policyjnych systemach.

I okazało się,  że 27-latek jest poszukiwany europejskim nakazem aresztowania przez holenderski wymiar sprawiedliwości, za przemyt narkotyków. Ponadto w systemach informatycznych widniała adnotacja, że mieszkaniec Sosnowca posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mało tego, samochód którym kierował, nie miał aktualnych badań technicznych, nie był dopuszczony do ruchu i brakowało obowiązkowego wyposażenia auta.

27-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty przestępstwa kierowania pojazdem, pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, oraz kierowania pomimo cofnięcia uprawnień. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Przestępstwo prowadzenia pojazdu wbrew sądowemu zakazowi, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do pięciu lat. Za popełnione wykroczenia kierowca musi natomiast liczyć się z grzywną do 5000 złotych. Kobieta, która z nim podróżowała, a jednocześnie właścicielka pojazdu, będzie odpowiadała za wykroczenie dotyczące udostępnienia samochodu osobie bez uprawnień – informuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
10 dni temu

Należy pamiętać że jazda bez uprawnień, czy niezatrzymanie sie do kontroli to nie wykroczenie, ale Przestępstwo

Hermenegilda
Hermenegilda
11 dni temu

A co z kierunkiem holenderskim?