Sport Cieszyn

Puchar Polski: Medalowy łup karateków znad Olzy

Fot. Z archiwum KS Shindo Cieszyn

W Stargardzie Szczecińskim w miniony weekend, odbyły się dwa turnieje karate. Ogólnopolski Turniej Karate Open Shobukan Cup dla dzieci do lat 14 oraz Puchar Polski w karate shotokan dla młodzików, kadetów i juniorów. W obydwu zawodach udanie rywalizowali zawodnicy KS Shindo Cieszyn.

Podopieczni trenera Piotra Szymali wrócili nad Olzę z dorobkiem 4 złotych 1 srebrnego i 4 brązowych medali. Na podium stawali: Michał Goły – 1. miejsce w kata (do 8 lat) i Michalina Szymala – 3. miejsce w kata (do 8 lat) w Ogólnopolskim Turniej Karate. W zawodach Pucharu Polski rezultaty są takie: Tymoteusz Czernik – 1. miejsce w kumite młodzików, Maja Borzęcka – 1. miejsce w kata młodzików, drużyna: Wiktoria Krystek, Maja Borzęcka, Iga Płoskonka – 1. miejsce w kata młodziczek, Wiktoria Krystek Wiktoria – 2. miejsce w kumite i 3. miejsce w kata młodziczek, Maria Chrośnik – 3. miejsce w kumite kadetek i w kata juniorek.

Popularne karate shotokan nie jest łatwym systemem, nie ma tutaj repasaży. O zwycięstwie w kategoriach decydują tylko wygrane walki. W grupach juniorskich i seniorskich trzeba być bardzo dobrze przygotowanym pod względem fizycznym i technicznym. Nasza kadra zawodnicza wspaniale wykonała swoje zadania startowe – cieszy się Piotr Szymala. (mark)

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments