Na sygnale Żywiec

Potrąceni rowerzyści i z mandatami karnymi

Fot. KPP Oświęcim

W miniony weekend na Żywiecczyźnie doszło do trzech zdarzeń z udziałem rowerzystów.

Jak informuje żywiecka policja w sobotę (16 lipca) około 15.30 na ulicy Żywieckiej w Łodygowicach 59-letni kierowca fiata potrącił 18-letniego rowerzystę, który przejeżdżał przez przejście dla pieszych. Nastolatek doznał obrażeń ciała, a za naruszenie przepisów ruchu drogowego otrzymał 1500 złotych mandatu karnego.

Z kolei w niedzielę (17 lipca) około 12.40 na ul. Komonieckiego w Żywcu 55-latek jadąc z góry na rowerze nie wyrobił na zakręcie i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Wtedy uderzył w prawidłowo jadącego volkswagena. Rowerzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jak wykazało badanie alkomatem był on w stanie po użyciu alkoholu. 55-letni rowerzysta otrzymał 2,5 tys. zł mandatu.

Cztery godziny później na ul. Beskidzkiej w Kocierzu Moszczanickim kierujący fiatem 46-latek nie zachował bezpiecznej odległości pomiędzy poprzedzającym go rowerzystą i uderzył w jego tylne koło. Na szczęście 52-letni rowerzysta nie doznał obrażeń ciała. Kierowcy fiata policjanci wręczyli mandat opiewający na sumę 1500 zł i „dopisali” 6 punktów karnych.

google_news