Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Na sygnale Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Powalone gałęzie i brak prądu. Służby mają pełne ręce roboty

Fot. OSP Stare Bielsko

Praktycznie od wczoraj w regionie obowiązuje alert pierwszego stopnia dotyczący silnego wiatru. Przez całą noc wiatr w porywach osiągał prędkość nawet 85 km/h. Tylko w Bielsku-Białej i powiecie bielskim strażacy wyjeżdżali ok. 50 razy do zerwanych gałęzi i połamanych drzew. W wielu miejscach brakuje prądu.

Od wczoraj PSP w Bielsku-Białej zarejestrowało ok. 50 zdarzeń dotyczących skutków silnego wiatru. Najwięcej w okolicy Jaworza i Jasienicy. Głównie były to powalone drzewa, zerwane gałęzie. Szczęśliwie, nie odnotowano zdarzeń zagrażających życiu i zdrowiu mieszkańców. Zgłoszeń jednak ciągle przybywa, alert IMGW obowiązuje do końca dnia. Lokalnie wiatr w porywach na terenie okolicznych powiatów przekraczać może 85 km/h.

Wiele telefonów otrzymują także służby energetyczne. Rano przerwy w dostawie prądu występują w Bielsku-Białej na Katowickiej, Komorowickiej oraz ulicach do nich przyległych, przy ul. Jaworzańskiej i w okolicach Zapory. Podobnie jest w Mazańcowicach, Buczkowiach (ul. Woźna, Zaułek, Jeżynowa, Podgórska, Radosna, Wiślańska, Widokowa), w Szczyrku (os. Bieniatka, Więzikówka, Wawrzutka) Grodźcu (ul. Bielowicka), Międzyrzeczu Dolnym (Spacerowa, Widok) i Brennej. Większość awarii ma zostać naprawiona do południa.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kazik.
Kazik.
1 rok temu

Kiedy w końcu puszczą te zas… e przewody elektryczne ziemią. Co miesiąc druty pozrywane, słupy powalone, ludziom lodówki się rozmrażają, pralki się psują itd…Jesteśmy niestety daleko w tyle za zachodem który nie zna takich problemów.

inaczej
inaczej
1 rok temu
Reply to  Kazik.

O czym ty marzysz, żeby puścić ziemią tyle elektryki trzeba mieć przestrzenie a tego w województwie śląskim czy małopolskim nie ma. Takie rzeczy można robić na równinach, gdzie jest piasek o dużo wolnej przestrzeni. A u nas droga na drodze, potok na potoku dom na domu o w ziemi istnieje już pajęczyna instalacji. . Jedynie wyburzyć miasto czy wieś i pierwsze drogi potem media w ziemi a potem budynki. To mogliby zrobić Niemcy ale nie u nas. U nas najważniejsza jest dokumentacja a potem jak się komu podoba. Całkowity chaos. Oni za przesył prądu biorą a sieci budował Gierek 50… Czytaj więcej »