Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Powiat bielski na podium. Ma dobrą kondycję finansową

Andrzej Płonka, starosta bielski. Fot. Marcin Kałuski

Powiat bielski zajął trzecie miejsce w gronie ponad trzystu powiatów ziemskich w „Rankingu finansowym samorządu terytorialnego 2019”.

– Cieszę się, że według danych, które nie były przekazywane przez powiat, a przez regionalne izby obrachunkowe, zajęliśmy tak wysokie miejsce. Mówimy przecież o naszej kondycji ekonomicznej. Jestem zdumiony, wiedząc że nieustannie zderzamy się z decyzjami finansowymi, bo na wszystko brakuje środków. To potwierdzenie, że znaczna część naszych decyzji była trafiona – komentuje starosta Andrzej Płonka.

Kondycję finansową samorządów oceniano na podstawie m.in. wydatków inwestycyjnych, wydatków na wynagrodzenia czy wysokości pozyskanych środków zewnętrznych.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jadwiga
Jadwiga
3 miesięcy temu

Bardzo się cieszymy, że nasz powiat zajmuje czołowe lokaty

Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu

Jeśli starosta jest zdumiony bo prawdopodobnie widzi problemy finansowe a nie osiągnięcia no to może nie za bardzo było z kogo wybrać. Klasyfikacja negatywna?
Może bliższe dane jak się ma to 3-cie miejsce wśród innych samorządów powiatowych?

Onufry
Onufry
3 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

przeczytaj dokładnie wypowiedź starosty

Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu
Reply to  Onufry

Przeczytałam, co mi powiesz mądrzejszego? A zapewne masz do powiedzenia.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu
Reply to  Onufry

Przeczytaj dokładnie wypowiedź a jest w niej też: “Jestem zdumiony wiedząc, że nieustannie zderzamy się z decyzjami finansowymi bo na wszystko brakuje środków”. Np. permanentnie na oświatę, do której samorządy dokładają z budżetu bo subwencja nie wystarcza. Albo za śmieci przy podwyższonych wymaganiach od strony rządu samorządy ściągają kasę od mieszkańców. Samorządy dostawały coraz to nowe zadania a nie szły za nimi odpowiednie pieniądze. Ale tuż przed wyborami zmieniane to jest i jeżdżą przedstawiciele rządu po briefingach mówiąc, że od tej pory kochają samorządy.
Tego nie wyczytasz, to się wie.