Bielsko-Biała Na sygnale Czechowice-Dziedzice

Powiat bielski: Uszkodzone dachy i powalone drzewa

Akcja strażaków w Wilkowicach. Fot. OSP Wilkowice

Wichura szalała wczoraj (11 maja) również i w części powiatu bielskiego.

Jak informuje starsza kapitan Patrycja Pokrzywa, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, o 18.10 strażacy otrzymali wezwanie do usunięcia niebezpiecznie zwisającego konara nad jezdnią przy ulicy Wilkówka w Wilkowicach.

Silne podmuchy wiatru uszkodziły część poszycia dachowego na budynku przy ul. Bratków w Kozach. Tam o 18.14 strażacy za pomocą wkrętów przytwierdzali odcinki blachy do konstrukcji dachu.

Ratownicy zabezpieczeni w odpowiedni sprzęt dostali się na dach przez okno dachowe – podkreśla starsza kapitan Patrycja Pokrzywa.

O 18.26 strażacy usuwali suche konary na niebezpiecznie pochylonych drzewach przy ul. Pasieki w Czechowicach-Dziedzicach.

Z kolei o 18.27 strażacy usuwali powalone drzewo z jezdni na ul. Kopiec w Mazańcowicach.

W tym samym czasie silny wiatr zerwał część poszycia dachu z jednego z domów przy ul. Skoczowskiej w Iłownicy. Około 40 metrów kwadratowych papy z dachu domu “pofrunęło” na pobliski budynek gospodarczy, na którego dachu uszkodzonych zostało około 5 metrów kwadratowych dachówek.

Połać dachu zabezpieczono plandeką ochronną. Zniszczone dachówki na budynku gospodarczym wymieniono na nowe – relacjonuje starsza kapitan Patrycja Pokrzywa.

O 19.30 strażacy usuwali odłamany konar drzewa z ul. Agrestowej w Kozach.

Do podobnej akcji o 20.19 wyjechali strażacy na ul. Jazową w Międzyrzeczu Górnym.

Natomiast o 20.59 usuwali niebezpiecznie zwisający konar na ul. Mazańcowickiej w Międzyrzeczu Dolnym.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments