Na sygnale Oświęcim

Powiat oświęcimski: Święta minęły spokojnie

Fot. Wojciech Ciomborowski

Od 19 do 22 kwietnia policjanci realizując działania prewencyjne „Wielkanoc 2019”,  w sposób szczególny dbali o bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz ład i porządek publiczny na terenie miast i wsi powiatu oświęcimskiego. Nie mieli zbyt dużo pracy.

Na drogach powiatu oświęcimskiego nie doszło w tych dniach do żadnego wypadku drogowego. Jednak służby ratunkowe były wzywane do 23 kolizji drogowych, których powodem najczęściej był przedświąteczny pośpiech i roztargnienie. Jednoznacznie pokazują to statystyki. W przedświąteczny piątek odnotowano aż 13 kolizji, w sobotę już „tylko” 5, a w kolejne dni było jeszcze spokojniej – w niedzielę doszło do 2 stłuczek, a w poniedziałek do 3.

W efekcie wzmożonych kontroli policjanci pionu prewencji oraz ruchu drogowego dbając o bezpieczeństwo wyeliminowali z dróg siedmiu nietrzeźwych rowerzystów. Zatrzymali cztery osoby poszukiwane.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Marcel Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcel
Gość
Marcel

I całe szczęście. Przy okazji kogoś złapali, a normalni kierowcy mieli też yanosika, więc nikt nie ucierpiał, poza tymi, którzy zasłużyli.