E-edukacja Cieszyn

Powiatowy finał turnieju BRD w Ustroniu. Dalej awansowali tylko najlepsi

Fot. KPP w Cieszynie

Zakończyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym. Wyłoniono dwie drużyny, które zakwalifikowały się do finału turnieju okręgowego. W tym roku rywalizacja o awans miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 2 w Ustroniu.

Turniej współorganizowany był przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Bielska-Białej. Obecni byli także przedstawiciele Wydziału Powiadamiania Ratunkowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, którzy przygotowali dla uczniów specjalne stoisko. W przerwach między turniejowymi konkurencjami młodzi ludzie mogli podszkolić się z podstawowych wiadomości i umiejętności dotyczących ratowania ludzkiego życia.

Fot. KPP w Cieszynie

Podczas turnieju w Ustroniu uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych – rocznik 2010 i młodsi oraz  rocznik 2007 i młodsi. Rozgrywki rozpoczęły się testem ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie uczestnicy pokonali na rowerze tor przeszkód i miasteczko ruchu drogowego. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego: Szymon Kaźmierczak, Przemysław Rak i Artur Górny. Konkurencje pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził i ocenił ratownik medyczny Janusz Głaz. Sędzią głównym turnieju był Jerzy Górny.

Oto wyniki. Grupa I: 1 miejsce – SP Mnich, 2 – SP 1 Ustroń, 3 – SP Marklowice Górne, 4 – SP 1 Iskrzyczyn,  5 – SP 3 Skoczów, 6 – SP Istebna. Grupa II: 1 –  SP 2 Ustroń, 2 – SP Mnich, 3 – SP 6 Ustroń, 4 – SP Dębowiec, 5 – SP Zebrzydowice, 6 – SP 1 Cieszyn. W klasyfikacji indywidualnej najlepszym zawodnikiem w grupie I okazał się Kajetan Rajba, z kolei w grupie II zwyciężył Dominik Pinkas. Wszystkie drużyny odebrały puchary i nagrody ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Bielska-Białej, dyplomy i upominki. Zwycięskie ekipy awansowały do kolejnego etapu – okręgowego.

Fot. KPP w Cieszynie

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kokos
Kokos
4 miesięcy temu

Brawo SP. Dębowiec! 4 miejsce dobrym prognostykiem na kolejny turniej i walki o podium 👍