Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Powiaty cieszyński, bielski i żywiecki. W takiej kolejności nowego rankingu

Trzy powiaty z naszego regionu znalazły się wysoko w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów za 2019 rok.

Wszystkie trzy powiaty rywalizowały w kategorii powiatów powyżej 120 tysięcy mieszkańców. Cieszyński zajął trzecie miejsce, bielski – piąte, a żywiecki – siódme. Bezkonkurencyjny był powiat kielecki.

– To dobra wiadomość dla mnie i moich współpracowników, ponieważ powiat bielski mieści się w ścisłej czołówce tego prowadzonego od lat rankingu. Cieszy też fakt, że dołączają do nas inne powiaty z naszego województwa. To też jest ważne, bo wychodzi na to, że pewna rywalizacja jest między nami i chyba jest to dobra rzecz – komentuje starosta bielski Andrzej Płonka, skądinąd prezes Związku Powiatów Polskich.

Eksperci Związku Powiatów Polskich wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych, takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
Karol
2 lat temu

Dobrze , że nie brali pod uwagę jakości powietrza , bo wtedy powiat żywiecki był by na jednym z ostatnich miejsc

ali
ali
2 lat temu

Z naszego regionu ? O jakim regionie bredzicie?Województwa nie udało się obronić, a to coś do czego teraz należymy to jakiś dziwaczny zlepek przypadkowo posklejanych ziem w dodatku fałszywie nazwanych woj. śląskim