Cieszyn Kultura i rozrywka

Wielkie kolędowanie w Strumieniu

Fot. Katarzyna Lindert-Kuligowska

To była już jedenasta edycja Regionalnego Przeglądu Zespołów Kolędniczych Kół Gospodyń Wiejskich. Na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu zaprezentowały się zespoły z powiatu: bielskiego, cieszyńskiego, oświęcimskiego, suskiego, wadowickiego i żywieckiego.

W sumie w imprezie wzięło udział około 355 artystów. Zespoły prezentowały kolędy u pastorałki, w tym także utwory autorskie oraz scenki jasełkowe. Była to okazja nie tylko do podziwiania regionalnych stroków, posłuchania gwary, ale raz jeszcze do poczucia świątecznej atmosfery. Stoiska z rękodziełami zaprezentowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Co ważne, w trakcie przeglądu zbierano także środki na walczącą z chorobą nowotworową siedmioletnią Dominiczkę, mieszkankę Wisły Małej, o której wielokrotnie pisaliśmy na naszych łamach.

Organizatorami XI Regionalnego Przeglądu Zespołów Kolędniczych Kół Gospodyń Wiejskich byli: Rejonowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu i Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Strumień, a patronat honorowy objęli burmistrz strumienia Anna Grygierek oraz starosta cieszyński Mieczysław Szczurek.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o