Wydarzenia Cieszyn Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Powiaty cieszyński, żywiecki, oświęcimski, suski i wadowicki w czerwonej strefie! (AKTUALIZACJA)

Pixabay.com

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, które powiaty znajdą się w strefie czerwonej od soboty (17 października).

Na liście znalazło się pięć powiatów z naszego regionu. To powiaty cieszyński, żywiecki oraz oświęcimski, suski i wadowicki.

Znalezienie się w czerwonej strefie oznacza, że oprócz noszenia maseczki, lokale gastronomiczne mogą być czynne od 6.00 do 22.00, a na jedną osobę muszą przypadać 4 metry kwadratowe powierzchni. Poza tym, wydarzenia sportowe muszą być organizowane bez udziału publiczności, a w przypadku wydarzeń kulturalnych w pomieszczeniach widzowie muszą siedzieć w maseczkach, a ich liczba nie może być większa niż 25 proc. wszystkich miejsc. Z kolei na otwartej przestrzeni uczestników wydarzeń kulturalnych nie może być więcej niż stu. Baseny mogą mieć maksymalnie do 75 proc. obłożenia, a w kinach liczba widzów nie może przekroczyć 25 proc. miejsc siedzących. Swojej działalności nie mogą prowadzić parki rozrywki, a na weselach i innych uroczystościach może być maksymalnie do 50 osób w maseczkach. Natomiast w salonach kosmetycznych i fryzjerskich przebywać może tylko jeden klient.

O tym, że powiat znajduje się w czerwonej strefie mieszkańców poinformuje wiadomościami SMS Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Dodajmy, że niewykluczone, iż w najbliższym czasie rząd wprowadzi dodatkowe obostrzenia i ograniczenia zarówno w czerwonej, jak i w żółtej strefie.

***

Po 17.00 premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych zasadach w obostrzeniach i ograniczeniach, które zaczną obowiązywać od soboty (17 października). O szczegółach można przeczytać można tutaj: https://beskidzka24.pl/nowe-obostrzenia-i-ograniczenia-w-strefach-czerwonej-i-zoltej/

 

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
remek
remek
13 dni temu

Bezustawowo

Normalny
Normalny
13 dni temu

Siejcie dalej ta propagande… Dramat

Wiech
Wiech
13 dni temu

Oglądałem transmisję i słyszałem, że lokale gastronomiczne będą mogły być czynne do 21.oo, a nie 22.oo.

nauczycielka
nauczycielka
13 dni temu

Ja w szkole mam na lekcji 34 osoby na 40 m2.

Rodzic
Rodzic
13 dni temu
Reply to  nauczycielka

Nie chwal się, pisz od razu żeby zamknęli bo robić ci się nie chce a kasę za nic to brac

PIOTR SOLARZ
PIOTR SOLARZ
13 dni temu
Reply to  Rodzic

Debilem jesteś jak typowy rodzic bez szkoły .

nie nauczyciel
nie nauczyciel
13 dni temu
Reply to  PIOTR SOLARZ

Nauczycielem zostaje osoba która nie jest w stanie sobie poradzić na wolnym rynku, ludzie po wartościowych studiach nie pracują za tak marne pieniądze.

Rodzic
Rodzic
13 dni temu
Reply to  PIOTR SOLARZ

Solarz d***l to jesteś ty, to ja straciłem pracę na wiosnę a teraz jak nowa znalazłem to znowu będę musiał siedzieć z dziecmi w domu i je uczyc a ktoś za to będzie brał wynagrodzenie

Anna
Anna
13 dni temu
Reply to  Rodzic

Jakie to przykre że dzieci przeszkadzają ale przypominam że nie ma nic cenniejszego dla Twoich dzieci jak zdrowie a nikt nie zbadał dokładnie jakie skutki uboczne mają dzieci po zachorowaniu. Najwygodniej przyjęto tezę, że dzieci nie chorują lub przechodzą łagodnie. A za pół roku żadna praca nie wystarczy na leczenie. Może jakaś zaufana osoba w rodzinie bez zajęcia pomoże w opiece nad dziećmi w domu. I można iść do pracy.

Anna
Anna
13 dni temu
Reply to  Rodzic

Taka ilość to przesada brak przygotowania do ochrony uczniów i nauczycieli,
a rodzic powyżej: nie życzę aby zachorował ale sam się prosi pod respirator z takim podejściem. Wirus jest i jest groźny a zdrowie i życie mamy tylko jedno to nie gra komputerowa.

nauczycielka
nauczycielka
13 dni temu
Reply to  Rodzic

Tu nie chodzi o mnie tylko o was : rodziców , dziadków itd. Mnie już jest wszystko jedno.

PUNK NOT DEAD
PUNK NOT DEAD
13 dni temu
Reply to  nauczycielka

idz na wolne ale za połowę kasy -pasuje Ci?