Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Powstała nowa strefa w Energylandii. Kolejne atrakcje na 4 hektarach! Otwarcie już niedługo

Fot. Energylandia

Energylandia – największy Park Rozrywki w Polsce, zapowiedział otwarcie Sweet Valley – nowej, bajkowej strefy stworzonej dla najmłodszych. Start tej cukierkowej krainy, zaplanowany na 27 kwietnia 2024, zaprasza rodziny do świata, gdzie fantazja spotyka się z rzeczywistością, a przygoda czeka na każdym kroku – szczególnie dla małych odkrywców.

– Energylandia nieustannie rozwija swoją ofertę, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby rodzin z małymi dziećmi. Bajkolandia od lat jest miejscem, które zachwyca najmłodszych swoją bajkową atmosferą i bezpiecznymi, dostosowanymi do ich wieku atrakcjami. Teraz, z otwarciem nowej strefy Sweet Valley, Energylandia zapewnia kolejne, fantastyczne miejsce, gdzie rodziny z maluchami mogą wspólnie odkrywać i cieszyć się nieskończoną radością – informuje park rozrywki.

Nowa strefa rozrywki – Sweet Valley otwarta zostanie 27 kwietnia. Sweet Valley, będące rajem dla miłośników słodkości i emocji, obejmie 4 ha powierzchni i oferować będzie 10 różnych atrakcji, w tym dwa familijne roller coastery: Choco Chip Creek oraz Honey Harbour.

– Oprócz emocjonujących przejażdżek, Goście będą mogli cieszyć się zakręconymi filiżankami, kolorowymi karuzelami i cukierkowymi sklepikami, co zapewni uczucie przebywania w magicznym świecie. Specjalnie dla najmłodszych przygotowano atrakcje przypominające krainę baśni. Otwarcie Sweet Valley ma na celu uczynienie Energylandii jeszcze bardziej magicznym miejscem i zapewni niezapomniane przeżycia dla całej rodziny – czytamy w komunikacie.

W sercu Sweet Valley, czeka na Gości Choco Chip Creek – emocjonujący rollercoaster o długości 1200 metrów i wysokości 16,5 metra, który oferuje jazdę z prędkością 55 km/h. Ta atrakcja, z designem przypominającym lokomotywę parową z wagonikami, zapewnia niezwykłe wrażenia dzięki trzykrotnemu wyciąganiu za pomocą napędu łańcuchowego. Jest dostępna dla pasażerów
o wzroście od 120 do 140 cm z opiekunem, a powyżej 140 cm mogą cieszyć się nią samodzielnie.

Nieopodal znajduje się Honey Harbour. To kolejny rollercoaster oferujący jazdę z prędkością do 46 km/h na 254-metrowym torze. Stanowi idealną atrakcję dla tych, którzy szukają czegoś łagodniejszego, ale równie emocjonującego. Dostępny dla osób o wzroście od 100 do 120 cm z opiekunem, a od 120 cm wzrostu bez opiekuna.

Candy Carousel, klasyczna wiedeńska karuzela, przypomina o tradycyjnych parkach rozrywki i jest dostępna dla najmłodszych gości. Crazy Barn to z kolei nic innego jak szalony domek na kurzej łapie, który kręci się, jakby tańczył w rytmie ulubionej piosenki z dzieciństwa. Obiekt przypominający stodołę, zapewnia dreszczyk emocji dzięki obrotom, wznoszeniom i nachyleniom.

Bumble Boats z kolei to niewielkie gondole, które płyną po spływie wodnym, idealne dla miłośników wodnych atrakcji. Natomiast Bon Bon Balloon, karuzela balonowa, pozwala gościom wzbić się wysoko nad parkiem. Mini Track’ Tour Ride to urocza przejażdżka przez farmę lizaków w stylizowanych ciągnikach. Candy Critters to interaktywna karuzela, będąca symbolem kreatywności parku. Centralną atrakcją strefy jest Twis’Tea, zakręcona karuzela z filiżankami, oferująca radość dla 60 osób na raz, idealna dla rodzin
i grup przyjaciół, dostępna od 2 do 13 lat z opiekunem.

Centralną atrakcją jest Sweet Valley Town Hall Theatre, czyli multifunkcyjny obiekt, który pomieści 1000 osób. Teatr łączy w sobie funkcje widowiskowe i gastronomiczne, oferując Gościom nie tylko pokazy artystyczne, ale i kolacje z artystycznym show.

Energylandia zapowiedziała dwa wyjątkowe wydarzenia w tym roku. Kinder Party odbędzie się 1 i 2 czerwca, oferując weekend pełen zabawy i radości, z rozdaniem mnóstwa gadżetów i występami artystów. 13 lipca i 10 sierpnia zaplanowano Magic Night & Beach Party – 13 godzin zabawy do 23:00, z parkiem rozświetlonym milionami świateł i letnim klimatem.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zapewne
zapewne
19 dni temu

nie jako artykuł sponsorowany?