Bielsko-Biała Na sygnale

Pożar wiekowego budynku w Janowicach (zdjęcia i wideo)

Osiem zastępów straży pożarnej uczestniczyło w gaszeniu pożaru drewnianego budynku mieszkalnego przy ul. Pszczelarskiej w Janowicach. Zespół ratownictwa medycznego przebadał lokatorkę budynku, nie było konieczności hospitalizacji.

Zgłoszenie pożaru wpłynęło do WCPR o godz. 00.03. – Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że ogniem w całości objęty jest budynek o konstrukcji drewnianej, a w środku znajdują się butle z gazem i możliwe, że sędziwa kobieta, która w nim mieszka. Nasze działania polegały na obronie budynku, który znajdował się blisko płonącego domu, podaliśmy dwa prądy gaśnicze na płonący budynek. Jednocześnie strażacy, mając na uwadze bezpieczeństwo, sprawdzali przez okna czy w budynku ktoś jest. Z informacji uzyskanych od policji wynika, że lokatorka tego budynku jest u sąsiadki – powiedział nam asp. sztab. Dawid Miś z JRG2 w Bielsku-Białej.

Z budynku strażacy wynieśli butle z gazem propan-butan, które zostały schłodzone. Po ugaszeniu pożaru budynek został przeszukany pod kątem osób trzecich i sprawdzony kamerą termowizyjną. Wskutek pożaru spłonął budynek drewniany wraz z wyposażeniem.

Na miejscu pracowały zastępy straży pożarnej z Posterunku Zamiejscowego JRG2 w Czechowicach-Dziedzicach, OSP Janowice, OSP Bestwina, OSP Bestwinka, OSP Kaniów, zespół ratownictwa medycznego, pogotowie energetyczne i policja. Przyczynę pożaru ustala policja.

navigate_before
navigate_next

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
4 lat temu

Po co to nagranie. Widać tylko zagubionych strażaków, jakby pierwszy raz byli na akcji.