Bielsko-Biała Na sygnale

Pożar budynku w Bielsku-Białej – (zdjęcia i wideo)

Ponad trzydzieści zastępów straży pożarnej z Bielska-Białej i Śląska uczestniczyło w gaszeniu pożaru budynku przy ul. Orchidei w Bielsku-Białej. Obiekt był w trakcie remontu. Ze względu na utrudniony dostęp akcja gaśnicza jest trudna. Pożar został zakwalifikowany jako duży.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie pożaru o godz. 18.32. – Po dojeździe na miejsce okazało się, że dym wydobywa się ze wszystkich kratek wentylacyjnych. Ustaliliśmy, że budynek jest w trakcie remontu i nikogo w nim nie ma. Ogniem objęta jest przestrzeń pomiędzy stropem budynku i blaszanym dachem, pali się ocieplenie, belki stropowe i papa. Ze względu na utrudniony dostęp do miejsc objętych pożarem, akcja gaśnicza będzie czasochłonna – powiedział nam mł. Bryg. Paweł Krzowski z JRG1 w Bielsku-Białej.

Około godz. 21.00 ogień pojawił się w kilku miejscach na dachu, gaszony był na bieżąco z działka wodnego na drabinie mechanicznej. Działania strażaków polegały na utworzeniu trzech odcinków bojowych. Prądy wody podawano z dwóch drabin mechanicznych i jednej przystawnej.

– Nasze działania polegają przede wszystkim na dotarciu do miejsc objętych pożarem. Odcinamy kawałki blach i podajemy prądy wody w przestrzeń pomiędzy stropem a pokryciem dachu. Dostęp do źródła pożaru jest bardzo trudny. Pożar w zasadzie już jest opanowany, natomiast prace rozbiórkowe i dogaszanie będzie trwało co najmniej kilka godzin – powiedział nam po północy st. bryg. Grzegorz Piestrak, zastępca komendanta miejskiego PSP w Bielsku-Białej.

Na miejscu zdarzenia pracowały zastępy straży pożarnej z JRG1, JRG Sosnowiec, JRG Knurów, OSP Hałcnów, OSP Komorowice Krakowskie, OSP Komorowice Śląskie, OSP Lipnik, OSP Mazańcowice, grupa operacyjna z KW PSP Katowice, Straż Miejska i policja. W godzinach porannych w akcji uczestniczyło trzynaście zastępów straży pożarnej, stan na godz. 7.30. Przyczynę pożaru ustala policja. Jak dowiedział się nasz portal, w budynku miał być DPS.

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Antyprawak
Antyprawak
4 lat temu

Paranoicy są wszędzie również na tym forum. Tutaj akurat tych dwoje poniżej.Ekologiczne spalarnie funkcjonują wszędzie w Europie.Niedawno uruchomiono w Krakowie.Piękna spalarnia znajduje się w centrum Wiednia,jest obiektem podziwu turystów odwiedzajacych to przepiękne miasto.Może i podobnej doczekałby się mały Wiedeń jak drzewiej określano Bielsko.Tego osobnika z tym przepięknym nickiem może redakcja by bardziej skłonna była eliminować.Wiem ,że wolność jest dla wszystkich i tacy odszczepieńcy cywilizacyjni również funkcjonują ,ale są pewne granice.Prez.Klimaszewski nie jest chyba murarzem,ani deweloperem,co najwyżej może inicjatywą budowlanym sprzyjać.Czasy rozdawnictwa mieszkań odeszły w raz ze skompromitowanym ustrojem,a znów się niektórym marzy do niego powrót.Mieszkanie jest takim samym dobrem jak… Czytaj więcej »

Wacek
Wacek
4 lat temu
Reply to  Antyprawak

Uuuuuuu, chyba tabletek ktoś dzisiaj zapomniał, ale bełkot