Bielsko-Biała Na sygnale Żywiec

Pożar tira na ekspresówce | ZDJĘCIA

Fot. KP PSP Żywiec

Samochód ciężarowy, z naczepą typu „wanna”, nagle zaczął się palić na drodze ekspresowej S1 na jezdni w kierunku Bielska-Białej w okolicach Pietrzykowic.

Do zdarzenia doszło wczoraj (29 lutego) około 16.50.

– Na szczęście na miejscu nie było poszkodowanych, a kierowca ciężarówki opuścił kabinę jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. Z powodu pożaru ekspresówka była zablokowana. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów piany ciężkiej na palącą się kabinę pojazdu, co zlikwidowało zagrożenie. Ciężarówkę sprawdzono kamerą termowizyjną i odłączono uszkodzony akumulator, a następnie zmyto jezdnię i przywrócono ruch jednym pasem drogi. Akcja gaśnicza trwała niewiele ponad godzinę, a brało w niej udział 5 zastępów i 21 strażaków – informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu.

Fot. KP PSP Żywiec

Fot. KP PSP Żywiec

Fot. KP PSP Żywiec

Fot. KP PSP Żywiec

Fot. KP PSP Żywiec

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk
Patryk
1 miesiąc temu

Chciałem podziekowac z tej strony wszystkim którzy zatrzymali się tego dnia i próbowali pomuc mi w gaszeniu ciągnika.Zwłaszcza Panu ktory klaksonem poinformował mnie o zagrozeniu jadąc w kierunku Bielska i jadacemu z rodziną Panu który tez gasil i zadzwonił po wspaniałą ekipę Straży pożarnej ktorej bardzo dziękuję za tak szybkie przybycie i ogarnięcia ognia w tak szybkim czasie .Funkcjonariuszą Policji za fachowe zabezpieczenie miejsca zdarzenia,Oraz Ekipie z zabezpieczenia dróg którzy po naszym odjezdzie posprzatali cały ten bałagan.Dziękuję również kolegom kierowca zawodowym którzy jak zawsze informowali na radiach O zagrożeniu dzięki czemu przyczynili się do bezpiecznego omijania zdarzenia. Jeszcze raz bardzo… Czytaj więcej »