Wydarzenia Żywiec Sucha Beskidzka

Co dalej z przetargiem na linię Żywiec – Sucha Beskidzka?

Przystanek kolejowy Lachowice Centrum. Fot. Paweł Szczotka

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowała o kolejnych krokach w sprawie wyłonienia wykonawcy na zaprojektowanie i modernizację linii kolejowej Żywiec – Sucha Beskidzka.

O sprawie pisaliśmy – TUTAJ. Dzisiaj (1 marca) Dorota Szalacha z zespołu prasowego spółki PKP PLK, poinformowała nas o tym, co dalej.

– W postępowaniu na zaprojektowanie i modernizację linii kolejowej Żywiec – Sucha Beskidzka złożono 11 ofert. Unieważnienie wyboru najkorzystniejszej oferty nastąpiło 21 lutego 2024 roku. Przyczyną unieważnienia było odrzucenie oferty firmy Swietelsky Rail Polska. Wobec wybranego wykonawcy zaistniała przesłanka wykluczenia z postępowania. W związku z tym, czynności badania i oceny ofert zostaną powtórzone. Wybór oferty nastąpi po zakończeniu etapu badania i oceny ofert. Zgodnie z procedurą zamawiający, czyli spółka PKP PLK, wystąpił do kolejnego wykonawcy o przekazanie niezbędnych dokumentów i oczekuje na ich otrzymanie. Podpisanie umowy możliwe będzie po wyborze i uprawomocnieniu najkorzystniejszej oferty, a także po pozytywnym wyniku kontroli prezesa Urzędu Zamówień Publicznych – podkreśla Dorota Szalacha.

google_news
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
1 miesiąc temu

Czyli przez Lachowice Centrum będzie się zatrzymywal pociag

do ilu razy sztuka?
do ilu razy sztuka?
1 miesiąc temu

Może wreszcie kontrola prezesa postawi kres w niemocy wyboru oferty?

Z rozmachem.
Z rozmachem.
1 miesiąc temu

Wielkie pieniądze z Unii napływają i będą napływać , jeżeli teraz tego nie wykorzystamy i nie zrobimy połączenia dwu torowego to nas wnuki przeklną .Dobrze było by aby osoby nie znające się w tym temacie przyznały się do tego pomyłki zawodowej i odeszły do do innych zawodów.

Wernyhora
Wernyhora
1 miesiąc temu

…Rok 2083, wiosna, sobota, po południu – pociąg relacji Zwardoń – Kraków pokonuje odcinek Żywiec – Sucha z Kickiem łamiąc barierę 1h 30 min…

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Wernyhora

Ja bym wolała aby to było z Hukiem a nie z Zającem