E-edukacja Czechowice-Dziedzice Na czasie

Pożegnanie dyrektora „Resortówki”. Bogdan Szary odchodzi na emeryturę

Bogdan Szary. Fot. Marcin Kałuski

Bogdan Szary odchodzi na emeryturę. Prawie 20 lat był dyrektorem Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach. Jego następcą został Paweł Urbańczyk.

Czechowiczanin Bogdan Szary w oświacie pracował 40 lat, w tym 23 lata na stanowisku dyrektorskim. Dokładnie 19 lat i 7 miesięcy kierował „Resortówką”, największą czechowicką szkołą. Z pewnością zostanie zapamiętany jako symbol tej szkoły dzięki swojej otwartości, uśmiechowi oraz swobodnemu sposobowi bycia i ubioru. Choć z końcem sierpnia przechodzi na emeryturę, cieszy się ze swojej spuścizny. – To nie tylko wyremontowane budynki i nowe warsztaty, ale przede wszystkim dobra atmosfera pracy i świetny zespół ambitnych nauczycieli. To największa wartość – komentuje.

22 sierpnia dyrektora pożegnały władze powiatu bielskiego. – Tworzył dobrą aurę – dziękował mu starosta Andrzej Płonka. Podkreślał, jak dobrze się sprawdził, gdy do budynków ZSTiL sprowadzono inną placówkę – Zespół Szkół „Silesia”. Do życzeń i gratulacji przyłączyli się pozostali członkowie zarządu i prezydium Rady Powiatu. – Dziękuję wszystkim, którzy przez 20 lat współpracowali ze mną, a szczególnie panu staroście. Nikt na początku nie obiecywał, że będzie łatwo – mówił Bogdan Szary i podkreślał współpracę z pozostałymi dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych.

Od 1 września ZSTiL będzie kierować Paweł Urbańczyk, nauczyciel z bielskiej „Samochodówki”, od dwóch lat pracujący również w czechowickiej placówce.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o