Czechowice-Dziedzice Kultura i rozrywka

Poznaj historię czechowickiego kartingu

Edward Kuder, czołowy polski zawodnik. FOT. ZBIORY IZBY REGIONALNEJ W CZECHOWICACH-DZIEDZICACH I TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ CZECHOWIC-DZIEDZIC

Na miłośników historii czechowickiego kartingu czeka nie lada gratka. Będzie okazja nie tylko powspominać najbardziej emocjonujące wyścigi, ale ponadto spotkać się z samymi kierowcami-legendami!

Pierwsza odsłona tego wydarzenia już 19 września o 18.30 w „Piwnicy Muz” Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Wtedy to Jacek Cwetler da wykład pt. „Kartingowcy z Czechowic-Dziedzic”.

Kontynuacja tego tematu przyjdzie wraz 5. Czechowicką Nocą Kultury, która odbędzie się 23 września. O 18.15 na dolnym parkingu centrum handlowego „Stara Kablownia” zostaną zaprezentowane gokarty, a także odbędzie się spotkanie z kierowcami. Tuż po tym na zielonych terenach pobliskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie można zwiedzić wystawę plenerową pn. „Kuźnia mistrzów gokartu… – a zaczęło się na czechowickim rynku”.

Wstęp na te wydarzenia jest bezpłatny.

Sekcja kartingowa przy RKS Walcownia została powołana do życia w 1961 roku przez grupę zapaleńców na czele z Romanem Janko i Antonim Bularzem. Treningi i wyścigi odbywały się na czechowickim rynku – Lesisku. Pierwsze większe sukcesy przyszły już po trzech latach startów.

google_news