Porady i inspiracje

Pożyczka w weekend – czy to możliwe?

Każdemu mogą zdarzyć się nagłe wydatki, w najmniej oczekiwanym momencie. Czasem potrzebna jest po prostu szybka gotówka. A co gdy potrzebujemy pożyczki w weekend?

Pożyczka w weekend ratunkiem na nieprzewidziane wydatki

Rosnąca inflacja, wysokie stopy procentowe i widmo recesji gospodarczej coraz silniej oddziałują na nasze budżety. Badanie kondycji finansowej Polaków przygotowane przez KRUK SA z Ogólnopolskim Panelem Badawczym Ariadna wskazuje na to, że na co dzień wystarcza pieniędzy, ale na większe wydatki już trzeba oszczędzać. Co czwarty badany wskazał, że musi żyć skromnie i ostrożnie gospodarować swoimi finansami, a tylko 7% nie musi się nimi martwić i twierdzi, że może pozwolić sobie na pewien luksus.

Polacy zostali zapytani również o poziom swoich oszczędności. Na jaki okres czasu wystarczyłoby im środków do życia w razie nagłej utraty pracy? 21% badanych wskazało, że oszczędności wystarczyłyby im tylko na miesiąc. 19% byłoby w stanie utrzymać się jedynie przez tydzień.

Jednak w życiu zdarzają się takie sytuacje, kiedy nagle potrzebujemy dodatkowych środków finansowych. Wtedy pierwsze, co przychodzi do głowy, to szybka pożyczka. Nieprzewidziany wydatek pojawia się w najmniej spodziewanym momencie i może okazać się, że będziemy potrzebować pożyczki w weekend. Jednak banki weryfikują wnioski o udzielenie finansowania tylko w dni robocze. Pozostaje zatem pytanie, czy w ogóle można otrzymać pożyczkę w weekend?

Czy można dostać pożyczkę w weekend?

Niektóre firmy pozabankowe oferują pożyczkę w weekend, ich listę znajdziesz na 7pozyczki.pl/pozyczki-udzielane-w-sobote-i-niedziele. Jednak część z nich pracuje np. tylko do godz. 17. i działają jedynie w dni robocze. Na polskim rynku jest jednak wielu pożyczkodawców, którzy działają w weekendy.

Pożyczka w weekend jest możliwa w wielu firmach, jednak warto sprawdzić to przed złożeniem wniosku. Należy również zorientować się na stronie internetowej danej firmy, ile trwa wypłata pożyczki. Jeśli potrzebujesz gotówki na już i złożysz wniosek w sobotę, a firma udzielająca pożyczki pracuje tylko w dni robocze, będziesz musiał poczekać do poniedziałku i zmarnujesz sporo czasu. Jednak niektóre firmy udzielające pożyczek oferują klientom automatyczny system decyzyjny, który gwarantuje decyzję kredytową nawet w weekendy i święta.

Jak długo czeka się na pożyczkę?

Warto wiedzieć, kiedy przelew pożyczki pojawia się na koncie, żeby sprawdzić, czy w ogóle warto się o nią starać. Szybka pożyczka to taka, której wypłaty można oczekiwać tego samego dnia. Nie zawsze jest to jednak oczywiste i wiele zależy od konkretnej firmy udzielającej pożyczki. Każda firma pozabankowa działa nieco szybciej niż banki, ponieważ ma ona inne, mniej skomplikowane procedury weryfikacyjne.

Wiele firm pożyczkowych z 7POŻYCZKI.PL dokonuje przelewu pożyczki online już w 15 minut. Są również firmy, które rozpatrują wnioski znacznie dłużej, co trwa czasem 24 godziny, zakładając, że wniosek składa się w godzinach pracy firmy. Dlatego gdy zależy nam na czasie, zawsze należy sprawdzić na stronie firmy pożyczkowej, ile czeka się na otrzymanie przelewu.

Przeczytaj również nasz wcześniejszy materiał o pożyczkach online na raty w https://ekutno.pl/pl/642_materialy-partnera/51417_pozyczki-na-raty-co-warto-wiedziec-przed-zaciagnieciem.html

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nadia
Nadia
4 miesięcy temu

złożyłam wniosek o pożyczkę w firmie Szybka Gotówka w sobotę wieczorem. w niedzilę już miałam pieniążki na koncie, uratowali mi życie. polecam firmę Szybka Gotówka!