Porady i inspiracje

Praca kierowca CE Niemcy – alternatywa dla pracy w Polsce

Jeśli jesteś kierowcą i szukasz naprawdę dobrze płatnej pracy, nie musisz ograniczyć się wyłącznie do Polski. Aktualne oferty pracy dostępne są również w Niemczech. Co ważne, jako doświadczony kierowca zawodowy nie musisz posługiwać się językiem niemieckim. Dostępne są oferty z polskim dyspozytorem, co znacznie zwiększa możliwości zawodowych kierowców. Jeśli chcesz dobrze zarabiać, posiadasz prawo jazdy kat C+E, możesz z powodzeniem aplikować do Niemiec.

1.Na jakich zestawach może w Niemczech jeździć kierowca CE?

2.Jaki system pracy wchodzi w grę?

3.Jak można komunikować się z dyspozytorem?

4.Jakie zarobki w Niemczech gwarantuje prawo jazdy kat C E?

Na jakich zestawach może w Niemczech jeździć kierowca CE?

Jeśli zdecydujesz się aplikować do Niemiec na stanowisko kierowcy, pamiętaj, że jako kierowca CE możesz zostać zatrudniony do prowadzenia różnych zestawów. Najlepsze firmy działające na rynku nie ograniczają się wyłącznie do jednego rodzaju pojazdów ciężarowych. To oznacza, że na kierowców CE czekają nie tylko plandeki przewożące towary z paletami. Posiadając prawo jazdy C E, możesz kierować również wywrotkami, a nawet chłodniami. W grę wchodzą również takie specjalistyczne zestawy, jak:

 • cysterny;
 • autotransportery;
 • BDF;
 • kontenery morskie.

Szeroki wybór ofert pracy sprawia, że z łatwością uda Ci się znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Co ważne, nie musisz martwić się tym, że nie posiadasz doświadczenia – w razie potrzeby zostaniesz przeszkolony.

Jaki system pracy wchodzi w grę?

Jeśli interesuje Cię praca kierowca CE Niemcy, możesz mieć pewność, że Twój pracodawca będzie zdawał sobie sprawę z tego, że najprawdopodobniej interesują Cię nawet codzienne powroty do domu. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom kierowców, pracodawcy w Niemczech proponują różne systemy pracy. Podpisując umowę z agencją pracy, możesz liczyć na pracę:

 • od poniedziałku do piątku i wolne weekendy;
 • w systemie 2/2, co oznacza, że pracować będziesz przez dwa tygodnie, a następnie będziesz mieć dwa tygodnie wolnego;
 • w systemie 2/1, co będzie wiązało się z pracą przez dwa tygodnie i jednym tygodniem wolnego;
 • w systemie 3/1, w którym pracować będziesz przez trzy tygodnie, po czym będziesz mieć tydzień wolnego;
 • w systemie 4/1, co oznacza pracę przez cztery tygodnie i jeden tydzień wolnego.

Możesz zdecydować się również na pracę codziennie. W tym przypadku kierowca CE w Niemczech będzie codziennie wracał do miejsca zakwaterowania. Pamiętaj, że to Ty decydujesz, w jakim systemie pracy chcesz pracować. To oznacza, że możesz postawić na opcję najbardziej dla Ciebie korzystną. Bez względu na to, który system wybierzesz, możesz liczyć na umowę o pracę i uczciwe zatrudnienie. Odpowiedzialne firmy nie zatrudniają dzisiaj kierowców na czarno, co oznacza, że będziesz mieć pełne ubezpieczenie. Przekłada się to oczywiście na Twoje bezpieczeństwo.

Jak można komunikować się z dyspozytorem?

W przypadku pracy dla kierowców w Niemczech bariera językowa nie musi być przeszkodą w podjęciu zatrudnienia. Jeśli posiadasz prawo jazdy kategorii C+E, ale nie posługujesz się językiem niemieckim, nie musisz rezygnować z zatrudnienia. Na rynku działają firmy, dla których liczy się Twoje prawo jazdy, co oznacza, że możesz podjąć pracę nawet wówczas, gdy nie posługujesz się niemieckim. Dostępne na rynku oferty pracy to możliwość:

 • pracy z polskim dyspozytorem, w której posługiwać będziesz się językiem polskim;
 • komunikacji tekstowej z dyspozytorem, do której wymagana jest podstawowa znajomość języka niemieckiego bądź angielskiego;
 • komunikacji telefonicznej z dyspozytorem, do której musisz posługiwać się komunikatywnym angielskim bądź niemieckim.

To Ty podejmujesz decyzję – możesz zdecydować się na podjęcie takiej pracy, w której będziesz czuć się najbardziej pewnie.

Jakie zarobki w Niemczech gwarantuje prawo jazdy kat C E?

Prawo jazdy kat C+E daje Ci możliwość podjęcia pracy kierowcy w Niemczech na naprawdę dobrych warunkach. Jeśli posiadasz świadectwo kwalifikacji zawodowej, jesteś naprawdę dobrym kierowcą, możesz mieć pewność, że zostaniesz doceniony na każdym etapie rekrutacji. Tacy kandydaci otrzymują propozycję podjęcia zatrudnienia na naprawdę dobrych warunkach. Jeśli chodzi o wynagrodzenie, to możesz liczyć na pensję zdecydowanie wyższą niż ta, którą otrzymują kierowcy w Polsce. Co ważne, w przypadku dobrych, solidnych firm wynagrodzenie jest zawsze wypłacane w terminie.

Praca dla kierowców CE w Niemczech cieszy się ogromną popularnością również wśród Polaków. Okazuje się, że to świetny wybór dla wszystkich posiadających uprawnienia do jazdy ciężarówkami, którzy jednocześnie chcą naprawdę dobrze zarabiać. Proponowane warunki zatrudnienia są bardzo atrakcyjne – jeśli jesteś zainteresowany taką pracą, pamiętaj, że możesz wybrać system pracy, dopasowując go do indywidualnych potrzeb i preferencji. Umowa o pracę to kolejny plus – pamiętaj, że jako kierowca w Niemczech będziesz pracować w pełni legalnie. Oznacza to, że dostaniesz pensję, odprowadzane będą również składki na Twoją emeryturę. Kierowca CE Niemcy to ciekawa propozycja.

google_news